Fundacja przekonuje Polaków, by stojąc przy półkach sklepowych, nie sięgali bezrefleksyjnie po zagraniczne marki, ale wybierali te dobre i polskie.  W ten prosty sposób wspólnymi siłami dbamy o polską gospodarkę i budujemy markę „Polska”. Początkowo Konkurs mógł jedynie zweryfikować kondycję polskich firm oraz wyłonić najlepsze produkty. Ćwierć wieku temu bowiem niewiele przedsiębiorstw mogło potwierdzić jakość swoich produktów i usług jakimkolwiek certyfikatem. Od samego początku Konkurs „Teraz Polska” zwracał uwagę na te produkty, które mają szansę pokazać w dobrym świetle nasz kraj, także poza jego granicami.

Początek

Pierwsze edycje Konkursu zaowocowały nagrodami dla bardzo rozpoznawalnych dziś laureatów. Znajdziemy wśród nich m.in. torcik Wedlowski, patelnie z Olkusza, wafelki Prince Polo, piwo Żywiec, śmigłowiec Sokół, czy proszek do prania Pollena 2000. Był to czas naszych pierwszych i nieśmiałych jeszcze kroków. Dziś Godło „Teraz Polska” przyznawane jest w czterech kategoriach. Nagradzamy już nie tylko najlepsze produkty, ale także najlepsze usługi, przedsięwzięcia innowacyjne oraz gminy. Konkurs „Teraz Polska” znakomicie zrealizował swoje początkowe zadanie. Pokazał, że w kraju budzącej się gospodarki powstają produkty wysokiej jakości, które zasługują na zaufanie konsumentów i mogą konkurować ze swoimi odpowiednikami z zagranicy.

Teraz profesjonalizm

W Konkursie udział może wziąć każda firma. Regulamin jest przejrzysty, a zasady przyznawania Godła czytelne. Branżowe Komisje Ekspertów wyłaniają spośród wszystkich uczestników najlepsze produkty, usługi, innowacje i gminy, które otrzymują nominację do Godła „Teraz Polska”. Nominacja jest potwierdzeniem spełnionych warunków formalnych oraz wysokiej oceny eksperckiej. To także wyraźny sygnał, że uczestnik Konkursu zasługuje na przyznanie Godła. Spośród wszystkich nominowanych Kapituła Konkursu, czyli przedstawiciele świata nauki, gospodarki, polityki, kultury i mediów pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, wybiera laureatów.

Teraz prestiż

O Godło „Teraz Polska” ubiegać może się każdy, jednak nie każdy uczestnik Konkursu może je otrzymać. Aby nagroda nie zatraciła swego prestiżowego charakteru, Kapituła Godła „Teraz Polska” wybiera co roku tylko 25. laureatów, których produkty i usługi cechuje wyjątkowość godna nagrodzenia. Dzięki tej zasadzie udało nam się wykreować znak, który z jednej strony daje laureatom poczucie odniesionego sukcesu, z drugiej natomiast jest gwarancją wysokiej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając dany produkt czy usługę. Polacy nie tylko bowiem rozpoznają Godło „Teraz Polska”, ale utożsamiają je z wysoką jakością.

Przede wszystkim jakość

Laureaci Konkursu „Teraz Polska”, ich produkty, usługi i wdrażane innowacje, to świadectwo najwyższej jakości. To właśnie jakość w tym Konkursie stawiana jest na pierwszym miejscu. Od blisko ćwierć wieku udowadniamy, że to właśnie ona jest fundamentem polskiej gospodarki. Na początku lat 90. zaufaliśmy polskim przedsiębiorcom. Dziś wiemy, że to była najlepsza decyzja. Kilkuset laureatów dotychczasowych edycji Konkursu „Teraz Polska” jest tego najlepszym dowodem.