Właśnie dlatego powstał Konkurs „Teraz Polska”. Miał on udowodnić, że w kraju budzącej się dopiero przedsiębiorczości powstają wysokiej jakości produkty, które mogą konkurować ze swoimi odpowiednikami z zagranicy. Postawiliśmy sobie za cel zaszczepienie w Polakach poczucia dumy z rodzimych produktów i usług. Aby go zrealizować musieliśmy zaufać polskim przedsiębiorcom. Dziś wiemy, że to była najlepsza decyzja.

Na początku szukaliśmy najlepszych z najlepszych jedynie spośród produktów. I choć nasze kroki były dość nieśmiałe, to laureaci pierwszych edycji do dziś cieszą się wielką rozpoznawalnością. Każdy z nas słyszał przecież o „Torciku Wedlowskim” czy piwie „Żywiec”. Dziś Godło „Teraz Polska” przyznawane jest w czterech kategoriach. Nagradzamy już nie tylko najlepsze produkty, ale także usługi, przedsięwzięcia innowacyjne oraz gminy.

Konkurs znakomicie realizował swoje początkowe zadanie, pokazując, że polskie produkty zasługują na zaufanie konsumentów, pozbawiając nas kompleksów wobec Zachodu. Kolejne sukcesy eksportowe naszych rodzimych przedsiębiorców tylko wzmocniły w nas coraz szybciej rosnące poczucie dumy.

W ciągu 25 lat naszej działalności nie tylko udało nam się zaszczepić w Polakach poczucie dumy. Dziś z satysfakcją patrzymy jak na tym fundamencie wyrasta coraz silniejszy trend patriotyzmu konsumenckiego. Polacy już nie tylko nie wstydzą się polskich produktów i usług, ale świadomie wybierają je przy sklepowych półkach, będąc w pełni przekonani o ich walorach oraz korzyściach dla gospodarki, jakie płyną z popierania rodzimej przedsiębiorczości.

Godło „Teraz Polska” pomaga konsumentom podejmować wybory zakupowe. Biało-czerwone logo „Teraz Polska” jest wyrazistym symbolem zarówno jakości, jak i polskiego pochodzenia.