W takich przypadkach kluczową kwestią wydaje się być dostosowanie programu wyjazdu do rzeczywistych potrzeb uczestników. Często organizatorzy wyjazdów grupowych oferują sztywne scenariusze wycieczek lub spotkań, zaplanowane „z góry”, bez uwzględnienia faktycznych interesów osób, do których są kierowane.  Jakie są więc szanse, że oczekiwania uczestników zostaną spełnione? Przecież nikt lepiej od nich samych nie wie, co będzie niezbędne podczas podróży, co chcieliby zobaczyć lub jaka sala konferencyjna zaspokoi ich wymagania. Jak więc zorganizować trafiony wyjazd dla grup?

Morze możliwości

Lokalizacja, obok merytorycznej jakości wykładów, jest jednym z najważniejszych czynników odpowiadających za wysoką jakość konferencji. Otwarte morze to nie tylko piękny krajobraz, ale przede wszystkim niezwykły spokój, który wspomaga koncentrację. Promy pływające na trasie Świnoujście – Ystad, oferują dogodne warunki spotkań biznesowych bądź naukowych nawet dla 200 osób. Oczywiście program konferencji na promie można uzupełnić o rozrywkowe elementy, które z powodzeniem wpiszą się również w scenariusz wyjazdów integracyjnych. Pokazy barmańskie i taneczne, występy zespołów, kabaretów, czy muzyka serwowana przez profesjonalnych DJ-ów to tylko niektóre z atrakcji mogących urozmaicić rejs. Współpraca z agencjami artystycznymi gwarantuje dostęp do szerokiej listy doświadczonych wykonawców z różnych stylistycznie światów. Dzięki temu znalezienie artysty, który wpisze się w klimat planowanej imprezy, nie powinno stanowić problemu. W zasadzie nieograniczone są także możliwości aranżacji tematycznych na pokładach promów.  Wszystko uzależnione jest od wyobraźni uczestników i tego, jak chcą spędzić czas podczas rejsu, wystarczy w tym miejscu wspomnieć chociażby o warsztatach kulinarnych czy scenografiach przygotowywanych pod gry szkoleniowe.

Fascynująca Skandynawia

Warto zadbać o to, by po zejściu na ląd, na uczestników wyjazdu integracyjnego bądź biznesowego spotkania również czekały ciekawe atrakcje, poczynając od spaceru po malowniczym Ystad. W tym przypadku zakres możliwości jest niezwykle szeroki. Firmy, którym zależy na typowo turystycznych wrażeniach powinny zastanowić się nad rejsem Drakkarem Wikingów w Roskilde lub zwiedzaniem królewskiej Kopenhagi. Na spragnionych wrażeń czekają liczne parki rozrywki. W najsłynniejszym z nich – kopenhaskim Tivoli, można wsiąść na karuzelę The Star Flyer z krzesełkami na wysokości 80 m, poczuć się jak pilot wchodzącego w zakręty odrzutowca lub doświadczyć emocji na olbrzymim rollercoasterze. Z kolei miłośników nieco innych form spędzania czasu i lokalnych specjałów, z pewnością zadowoliłaby degustacja piwa w Muzeum Fabryki Piwa. Można w nim spróbować aż kilkunastu, niedostępnych nigdzie indziej gatunków złocistego trunku.