szybko zmieniających się realiach gospodarczych firmom często trudno planować długookresowe, często wieloletnie, wykorzystanie wszystkich pojazdów, szczególnie jeśli część aut jest eksploatowana od czasu do czasu. Coraz więcej przedsiębiorców uświadamia sobie także, że samochód w firmie to przede wszystkim koszt, który trzeba minimalizować. Zaowocowało to wzrostem popularności usługi wynajmu samochodów, na który decyduje się coraz więcej przedsiębiorców.

Rosnące zainteresowanie usługą najmu wiąże się z faktem, że zmieniają się oczekiwania, wartości, a przede wszystkim zachowania zakupowe i sposób podejmowania decyzji przez konsumentów. Na znaczeniu zyskuje trend, którego istotą jest natychmiastowe zaspokajanie potrzeb poprzez wynajem potrzebnych produktów. Z powszechnej świadomości znika pytanie „czy dostanę…?”, które obecnie jest zastępowane przez „gdzie dostanę?” oraz „jak szybko?”. W konsekwencji, Polacy w coraz mniejszym stopniu są przywiązani do idei własności. Od posiadania wolą dostęp. Dlatego własny samochód w coraz mniejszym stopniu świadczy o społecznym prestiżu, a coraz więcej osób traktuje auto jedynie jako środek transportu, zarówno w przypadku potrzeb indywidualnych, jak i biznesowych.

Coraz więcej przedsiębiorców uświadamia sobie, że samochód to koszt, który trzeba redukować. Dlatego, chcąc rozwijać firmę, nie ma sensu obciążać jej płynności finansowej i zdolności kredytowej pozyskiwaniem na własność auta. Lepszym rozwiązaniem jest na przykład rozbudowa poziomu zapasów, nabycie maszyn albo powiększenie kapitału obrotowego firmy. Kwestie związane z samochodami warto powierzyć wyspecjalizowanym podmiotom, które udostępnią je na taki okres i w takim zakresie jaki będzie dla firmy najbardziej korzystny. Nasza firma oferuje atrakcyjne pakiety dla klientów korporacyjnych oraz indywidualnych w 170 krajach na całym świecie – mówi Dorota Słomka, Head of Corporate Sales, Avis Budget Poland & Avis Czech Republic.

Avis, jedna z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów, wyróżnia 3 formy wynajmu: krótkoterminowy (od 1 doby do 30 dni), średnioterminowy (1-24 mc.) a także długoterminowy z pełnym zarządzaniem Full Service Lease (24-36 mc.). Odpowiadając na potrzeby klientów, oferta obejmuje pełen zakres obsługi administracyjnej i serwisowej aut, między innymi pakiet ubezpieczeń, 24 godzinny assistance, wymianę opon, przeglądy i naprawy na terenie całego kraju i poza jego granicami. Samochody Avis to najnowsze modele, a średni wiek wynajmowanych pojazdów nie przekracza 6 miesięcy, dzięki czemu są to auta bezawaryjne, co daje poczucie pełnej mobilności. Ważnym atutem oferty jest niewątpliwie możliwość wynajmu i zwrotu auta w dowolnym miejscu oraz duży wybór samochodów różnych klas.

 

Najszybciej rozwijającym się sposobem pozyskiwania aut firmowych jest wynajem długoterminowy z pełnym zarządzaniem Full Service Lease (24-36 mc.). Na tę formę w ubiegłym roku zdecydował się już co piąty przedsiębiorca nabywający auto osobowe na potrzeby działalności gospodarczej.

 

Właściciele firm decydują się na wynajem krótko- i średnioterminowy, przede wszystkim wtedy, gdy potrzebują dodatkowych samochodów dla nowo zatrudnionych pracowników, aut zastępczych lub w przypadku doraźnego uzupełnienia własnej floty. Usługa jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto oczekuje mobilności podczas wyjazdów służbowych, szczególnie, że odbiór samochodu można umówić w miejscu wskazanym przez klienta.

Rosnącym powodzeniem cieszą się samochody przestronne oraz marki premium. Stanowią one istotne narzędzie w rękach pracodawcy, zarówno jeśli chodzi o kwestie wynagradzania, jak i motywowania pracowników. Ciekawą formą zachęcania i angażowania członków zespołu są konkursy organizowane przez firmę i działy HR, w ramach których uczestnicy mogą wygrać luksusowy samochód na weekend, np. Volvo V90 czy Jaguara.

Najszybciej rozwijającym się sposobem pozyskiwania aut firmowych jest wynajem długoterminowy z pełnym zarządzaniem Full Service Lease (24-36 mc.). Na tę formę w ubiegłym roku zdecydował się już co piąty przedsiębiorca nabywający auto osobowe na potrzeby działalności gospodarczej. W przypadku dużych firm wynajem długoterminowy jest po leasingu drugą co do popularności formą finansowania. Jest to rozwiązanie zbliżone do leasingu, oferuje jednak szereg dodatkowych korzyści. Wszystko po to, aby firma – nie angażując wysokich środków – mogła skupić się wyłącznie na swoim biznesie, obniżając jednocześnie koszty1.

Więcej informacji na temat korzyści z wynajmu dla klientów korporacyjnych można znaleźć pod adresem: www.avis.pl/flex