Delegacje to codzienność niejednego menadżera, dlatego coraz więcej firm inwestuje w profesjonalne rozwiązania, tak aby wykorzystać ten czas jak najefektywniej. Pomocną dłoń wyciągają nie tylko profesjonalne agencje, ale również platformy internetowe, dzięki którym krok po kroku można podróż służbową.

Taniej i sprytniej

Przewagą specjalistów zajmujących się planowaniem podróży służbowych jest doświadczenie, które pozwala im wybrać te połączenia, które są najtańsze, nawet jeśli trzeba ich szukać „na ostatnią chwilę”. Dodatkowo doradzą w sprawie wizy, jeśli okaże się, że jest ona potrzebna czy obowiązkowych szczepień, które wymagane są przy wjeździe do niektórych krajów. A eksperci z górnej półki doradzą nawet jak odnaleźć się w czasie rozmów biznesowych z przedstawicielami reprezentującymi odmienną od naszej kulturę biznesu.

Profesjonalne planowanie podroży służbowych, to nie tylko zakup biletów, ale również rezerwacja hotelu. Chociaż lokalizacja w pobliżu miejsca spotkań, to kluczowy czynnik przy jego wyborze, warto również sprawdzić, co jeszcze ma on do zaoferowania dla swoicj gości. Dlatego warto sprawdzić jak osoba, wybierającąca się w delegacje chciałaby spędzić swój wolny czas np. biegać, zwiedzać miejsca kultury czy ćwiczyć na siłowni.

Konferencja z atrakcjami

Zupełnie inne kryteria powinny być brane pod uwagę w przypadku organizowania konferencji czy spotkania dla kadry zarządzającej. Wszelkim naradom sprzyjają bowiem miejsca oddalone od centrów miast, położone bliżej natury, gdzie można się skupić wyłączenie na rozwiązaniu problemów. O ich wyborze powinny decydować przede wszystkim dostępność komfortowych pokoi i sal konferencyjnych wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt do przeprowadzania prezentacji, SPA oraz miejsc, które sprzyjają integracji takich jak boiska, teren do jazdy konnej czy wycieczek rowerowych.

Ubezpieczenia w podróży służbowej

Elementem dobrze zaplanowanej delegacji jest także odpowiedni pakiet ubezpieczeń. Na rynku dostępnych jest sporo różnych rozwiązań, które pozwalają na dość elastyczne zarządzania polisą. Dzięki nim można m.in. ubezpieczyć konkretną osobę na wyjazd krajowy czy zagraniczny albo np. wykupić określona liczbę osobodni i korzystać w razie potrzeby. Taka polisa działa podobnie jak ubezpieczenie turystyczne, zapewniając opiekę podczas nieszczęśliwych wypadków, ale także zdarzeń losowych jak zaginięcie bagażu czy kradzież dokumentów.