tym jak duże znaczenie we współczesnym handlu ma rynek e-commerce nie trzeba nikogo przekonywać. Jak wynika z najnowszego raportu Gemius, ponad połowa polskich internautów ma już za sobą swoje pierwsze zakupy w sklepie internetowym. To informacja, która powinna dać do myślenia wszystkim tym, którzy w swoim biznesie nie wykorzystują jeszcze pełni możliwości jakie daje nam internet.

Biorąc pod uwagę najnowszą ustawę dotyczącą ograniczenia handlu w wybrane niedziele, szacuje się iż rynek e-handlu będzie rósł w siłę. Przyczyną jest zarówno brak możliwości zakupu towarów stacjonarnie w niedzielę, jak i dłuższe kolejki w inne dni tygodnia, w szczególności w soboty. To może spowodować, że rodziny zamiast wspólnych wycieczek do centrum handlowego, wybiorą wieczór przed monitorem komputera. Oczywiście to tylko spekulacje, a rzeczywisty wpływ ograniczenia handlu w sklepach stacjonarnych na e-handel ocenimy za jakiś czas. Nie zmienia to jednak faktu, że e-commerece to niezwykle istotny aspekt współczesnego biznesu.

E-biznes nierozerwalnie związany jest z płatnościami online. Wg raportu Gemius z 2017r. dla prawie dwóch trzecich Polaków kupujących w internecie (62 proc.), szybki przelew jest najbardziej atrakcyjną i motywującą do zakupów online formą płatności. To czy metoda płatności będzie wzbudzała zaufanie również nie pozostaje bez znaczenia. Warto więc skorzystać z usług sprawdzonego integratora płatności, takiego jak np. Tpay.com., na którym Twoi klienci będą mogli polegać w każdej sytuacji.

Odpowiedź na pytanie czy Twój biznes potrzebuje płatności online, wydaje się być w tym kontekście oczywista. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że wiele współczesnych biznesów bez możliwości płatności online, nie ma racji bytu. Trudniejszą decyzją jest nie tyle to, czy decydować się na wdrożenie operatora płatności do swojego biznesu, ale raczej to którego wybrać. Jak podjąć decyzję, który integrator płatności będzie najlepszy właśnie dla nas? Sprawdź, na jakie aspekty płatności powinieneś zwrócić uwagę!

Dlaczego potrzebujesz dobrze zintegrowanych płatności online?

Po pierwsze: bezpieczeństwo i wygoda

We współczesnym świecie, sama możliwość dokonania przelewu przez internet to za mało. Jeśli nie chcesz, aby konkurencja zostawiła Cię daleko w tyle, musisz zadbać o to by transakcje przebiegały sprawnie i szybko. Wpisywanie danych odbiorcy by wykonać przelew, potwierdzanie transakcji kodem sms… te czynności powoli odchodzą do lamusa. W dobie takich metod płatności, jak chociażby BLIK, współpraca z operatorem, który udostępnia tę opcję jest niemalże koniecznością. Jeden z takich integratorów to Tpay.com, który jest gwarancją bezpieczeństwa transakcji. Wybór jednego z czołowych systemów w Polsce z pewnością da Twoim klientom poczucie bezpieczeństwa.

Tpay.com posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej działając pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, co w świadomości klienta daje poczucie bezpieczeństwa i tym samym zwiększa możliwość wykonania transakcji.

Po drugie: mobilność

Możliwość dokonywania transakcji z różnych urządzeń mobilnych jest już standardem. Niestety nadal zdarzają się przedsiębiorcy, którzy zdają się nie zwracać uwagi na dopasowanie ich platformy do małych wyświetlaczy, czy łatwość dokonywania transakcji przy użyciu smartphone’a. To poważny błąd. Żyjemy w coraz szybszym tempie i nie zawsze mamy czas by usiąść wygodnie przed ekranem monitora i zrobić zakupy w domowym zaciszu. Coraz częściej, szczególnie w przypadku produktów codziennego użytku, kupujemy je np. stojąc w korkach, czy jadąc tramwajem. Tu bardzo istotna jest wygoda zakupu oraz dobrze zintegrowane płatności, które jednym kliknięciem pozwolą nam sfinalizować zakup. Bez integratora płatności jest to niemożliwe. Tylko dzięki współpracy ze sprawnym operatorem, takim jak Tpay.com, płatności w Twoim e-sklepie będą szybkie i zautomatyzowane, a klienci usatysfakcjonowani.

Dodatkowo w pakiecie z płatnościami od Tpay.com, każdy przedsiębiorca otrzymuje mobilny terminal BLIK – aplikację Fastpass by Tpay.com. Umożliwia ona przyjmowanie płatności BLIKIEM, bez konieczności korzystania ze stacjonarnego terminala.

Po trzecie: szeroki wybór kanałów płatności

Im więcej kanałów płatności dostępnych w bramce tym większa szansa, że klient zrealizuje transakcje od początku do końca.

Dobry integrator płatności zapewni Ci wiele możliwości zapłaty, co z pewnością przełoży się na zyski i umocni Twoją pozycję na rynku.

Zaimplementowanie płatności online pozwoli maksymalnie usprawnić proces przeprowadzania transakcji zarówno dla sprzedawcy, jak i płatnika.

Czy wiesz, że Tpay.com udostępnia aż 150 metod płatności? To naprawdę dużo! Taki wachlarz możliwości spowoduje, że Twoi klienci z pewnością nie zrezygnują z zakupu z powodu braku dostępności swojego banku i ulubionego sposobu zapłaty.

Jeśli nadal zastanawiasz się czy zintegrowany system płatności jest Ci potrzebny, spróbuj wejść na chwilę w skórę klienta i przejdź przez cały proces dokonywania transakcji. Tylko tak będziesz mógł ocenić, czy jest on wystarczająco przejrzysty a płatności intuicyjne i szybkie.

Więcej dowiesz się na tpay.com.