ynamizm, elastyczność, efektywność – to cechy przewodnie nowoczesnego biznesu w wydaniu start-upów lub mikro- i małych firm. Czy oferta HubHub wpisuje się właśnie w ten trend?

Tak, zdecydowanie – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm, korporacji i freelancerów stworzyliśmy usługę, która pozwala rezydentom HubHub korzystać z nowoczesnej przestrzeni biurowej i szeregu udogodnień niedostępnych przy tradycyjnym wynajmie przestrzeni biurowych. Elastyczność, która jest jedną z naczelnych zasad naszego funkcjonowania, opiera się zarówno na krótkich okresach wypowiedzenia – mówimy tu o zaledwie jednym miesiącu – jak i możliwości swobodnej modyfikacji zajmowanej przestrzeni. Firmy, które rozwijają swoją działalność mogą w prosty sposób zmieniać rodzaj członkostwa oraz zwiększać liczbę stanowisk, które zajmują w przestrzeni HubHub.

W waszej ofercie znajduje się zarówno opcja "flexible desk" jak i dedykowanego biurka, a nawet całego, zamkniętego biura. Im większa firma tym większe wymagania?

Niekoniecznie. Wiele zależy od specyfiki branży, w której działa dany podmiot. Fundacje czy kancelarie prawne z oczywistych względów wybierają biura zamknięte, natomiast graficy lub osoby zajmujące się sprzedażą wybierają jedną z dwóch opcji biurek na przestrzeni otwartej. Pierwszą z nich jest wspomniany Flexible Desk, czyli dowolnie wybrane miejsce w przestrzeni wspólnej. To idealna opcja dla osób, które nie znoszą nudy i uwielbiają nawiązywać nowe kontakty. Mogą codziennie pracować w innym miejscu, a po skończonej pracy przechowywać swoje rzeczy w zabezpieczonych szafkach, wracając po nie następnego dnia. Dla osób, które lubią mieć stałe miejsce pracy, przygotowaliśmy opcję Fix Desk, czyli dedykowane biurko, które jest wykorzystywane tylko przez nich. Biurka wyposażone są w liczne szuflady i półki, dzięki czemu nigdy nie zabraknie miejsca na przechowywanie dokumentów czy notatek.

Jakie są główne zalety korzystania ze wspólnej przestrzeni? Na pewno zyskujemy finansowo. Jesteśmy bardziej kreatywni? Bardziej efektywni niż w tradycyjnym biurze, gdzie połowę czasu spędzamy na kawie i plotkach w korytarzu?

Paradoksalnie, największym atutem posiadania biura w przestrzeni coworkingowej jest coś pozornie niezauważalnego: atmosfera współpracy pomiędzy członkami społeczności. W czasie rozmowy przy kawie lub na wspólnym śniadaniu można nawiązać nowe kontakty biznesowe, wymienić się doświadczeniami jak i wzajemnie pomóc sobie przy danym projekcie. Przestrzeń coworkingowa to biuro dla specjalistów z wielu różnych dziedzin. Obok siebie pracują tutaj graficy, programiści jak i korporacyjne zespoły projektowe. Nasz zespół na bieżąco pomaga identyfikować problemy, z którymi mierzą się nasi rezydenci i wskazywać osoby które pracują tuż obok i mogą pomóc w ich rozwiązaniu.

 

Piotr Grabowski: W czasie rozmowy przy kawie lub na wspólnym śniadaniu można nawiązać nowe kontakty biznesowe, wymienić się doświadczeniami jak i wzajemnie pomóc sobie przy danym projekcie.

 

Biuro coworkingowe to również rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba martwić się o codzienne zarządzanie biurem. Nasz zespół zajmuje się np. obsługą korespondencji, gości i dbaniem o to, aby w kuchniach nie zabrakło pysznej kawy i przekąsek. Niewątpliwym plusem jest również szybki Internet i możliwość korzystania z wielofunkcyjnych urządzeń biurowych. Płacąc stałą kwotę za wynajem biura nie trzeba przejmować się dodatkowymi rachunkami czy terminami płatności – o wszystko dba ekipa HubHub.

Jak zaprojektowane są przestrzenie HubHub?

Dużą uwagę przykładamy do tego, aby projektowane przez nas biura, sprzyjały różnym formom aktywności zawodowej. Budki telefoniczne, salki spotkań i miejsca do cichej pracy znacząco zwiększają efektywność pracowników firm należących do naszej sieci. Dużym atutem wizerunkowym jest również nowoczesna przestrzeń biurowa – buduje prestiż w oczach potencjalnych kontrahentów i partnerów. Pełni też niebagatelną rolę w przyciąganiu nowych talentów, zwłaszcza tych młodszych: millenialsów i generacji Z, nieprzywykłych do pracy w typowym open space. Naszym wyróżnikiem jest również wprowadzanie do przestrzeni nowych konceptów – w biurach HubHub w Warszawie i Bratysławie działają bistro i restauracja. Prowadzimy też przestrzenie eventowe, w których praktycznie codziennie można posłuchać intersujących wykładów i wziąć udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych zarówno przez nas, jak i naszych partnerów. Nasze przestrzenie docenili również eksperci przyznając nam tytuł najlepszej przestrzeni coworkingowej w Polsce w konkursie CBRE Office Superstar 2018.

Działamy w globalnym, mobilnym świecie, wielu z nas prowadzi swoje projekty w ciągłym ruchu. Czy wynajmując przestrzeń biurową w Warszawie, będę mógł również korzystać z waszych biur w Budapeszcie czy Pradze?

Tak, jak najbardziej! Od początku naszej działalności dużą uwagę przykładamy do mobilności naszych rezydentów. Przez niecałe dwa lata naszej obecności na rynku udało nam się otworzyć przestrzenie w stolicach wszystkich krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej – w Warszawie, Pradze, Budapeszcie i Bratysławie. Każda z oferowanych przez nas opcji członkostw ma pakiet godzin, które możemy wykorzystać do pracy z innych lokalizacji HubHub – zarówno tych znajdujących się zagranicą, jak i w obrębie jednego miasta. Dobrym przykładem jest Warszawa, w której nasze dwie lokalizacje znajdują się w obrębie dwóch największych dzielnic biznesowych: centrum (HubHub Nowogrodzka Square) i Służewca (HubHub Postępu 14). Dzięki temu, nasi rezydenci mogą spotykać się z klientem, w dowolnie wybranej lokalizacji.