ewizą Idea Banku jest wspieranie przedsiębiorczych klientów w realizacji marzeń o własnym biznesie. Nie jest to tylko slogan, bo statystyki wskazują, że bank jest lubiany przez mikrofirmy. Na 300 tysięcy obsługiwanych firm, około 250 tysięcy to te mikro, które mają do 4 milionów rocznych przychodów. 70 proc. Firmowych klientów to osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, kolejne 15 proc. To przedsiębiorstwa zatrudniające do 9 osób. Część z nich to swoiste start-upy naszej gospodarki.

Mikrofirmy wymagają indywidualnego podejścia, spersonalizowanych ofert i skutecznej obsługi w każdym zakresie: kredytowym, prawnym, księgowym. Najchętniej on-line. Jak na start-up przystało. Idea Bank spełnia te oczekiwania i wymagania. Klienci rosną razem z bankiem, wracając po kolejne produkty przy realizacji swoich coraz większych projektów. To, oprócz generowania zysku, jest jednym z największych dowodów uznania.

Aby przedsiębiorcy byli w stanie utrzymać szybkie tempo rozwoju, potrzebują na to środków. Czy bankowe finansowania są łatwo dostępne?

Na rynku dla mikro przedsiębiorców istnieje wiele form finansowania prowadzenia działalności. Musimy jednak pamiętać, że instytucja finansowa będzie w stanie udzielić pomocy dopiero po spełnieniu pewnych warunków, na podstawie których zostanie przyznane finansowanie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom młodych przedsiębiorców, oferujemy narzędzie finansowania, jakim jest Kredyt Fair. Zaletą tego produktu jest jego maksymalny limit finansowania, który sięga nawet 500 tys. zł.

Przedsiębiorcy to grupa obłożona wieloma obowiązkami. Dlatego od swoich partnerów oczekują dużego wsparcia. Jak bank może usprawnić działanie firmy?

Oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi niezbędne do prowadzenia działalności.

Bank umożliwia skorzystanie z usługi faktoringu, wspierającej zachowanie płynności aktywów, obsługi księgowej, pomoże w finansowaniu inwestycji czy udostępni odpowiednio przygotowaną do pracy przestrzeń. Wszystkie formalności oraz bieżące potrzeby można realizować zdalnie dzięki rozwiniętemu systemowi bankowości elektronicznej. Takie rozwiązanie przy prowadzeniu biznesu jest kluczowe dla rozwoju firmy ze względu na elastyczność czasową.

 

 

Poza wspomnianymi usługami, przedsiębiorcy mogą również znaleźć profesjonalnie przygotowane miejsce do pracy. Jak mocno różni się praca w przestrzeni coworkingowej od pracy, na przykład z domu?

Każdy, kto prowadzi swoją działalność „z domu”, doceni takie miejsca jak Idea Hub czy nowo otwierany Idea Spot (Gdańsk). W miejscach przygotowanych specjalnie przez Idea Bank dla swoich klientów jest to, co często jest kłopotliwe w domu – wygodna przestrzeń biurowa: ergonomiczne fotele, biurka, dostęp do Wi-Fi, źródła do ładowania komputerów i wszystkich dostępnych modeli telefonów komórkowych oraz do wielofunkcyjnego urządzenia – skaner/drukarka/xero, a w wybranych miejscach jest również mini studio fotograficzne. W trosce o dobrą atmosferę gwarantujemy również pyszną kawę, herbatę i wodę.

To, czego może nie być w domu, a bywa konieczne przy prowadzeniu biznesu, to miejsce na spotkania w szerszym gronie – dużo bardziej profesjonalnie wypada organizator spotkania, jeśli zapewni uczestnikom idealne warunki – autonomiczną salkę z pełnym wyposażeniem multimedialnym, flipchartem i również dostępem do zaplecza kawowo-herbacianego. W naszych miejscach coworkingu, jako ostatni, ale ważny element, wymienić można dostęp do najświeższej prasy i magazynów branżowych czy fachowej literatury, sukcesywnie aktualizowanej, tak aby nasi klienci mieli tylko aktualne źródła wiedzy i informacji.

Oczywiście, w domu również można pracować, ale my dajemy naszym klientom alternatywę. Większość zostaje stałymi użytkownikami i bardzo chwali sobie taki styl funkcjonowania w swoim ekosystemie biznesowym.

Tak jak wspomnieliśmy, właściciele małych przedsiębiorstw są osobami, które dysponują mocno ograniczoną ilością wolnego czasu. Współpracę z kontrahentami może ułatwić wsparcie księgowe?

Przy dużej ilości obowiązków związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, czas na stałe i powtarzalne czynności staje się coraz bardziej ograniczony. Zestawienia faktur, rozliczenia oraz raporty, bywają uciążliwe przy obowiązku realizacji założeń współpracy z rosnącą liczbą kontrahentów.

W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zaufany partner, który zadba o odpowiednią obsługę i wsparcie w prowadzeniu księgowości, przy pełnej transparentności działań oraz z całodobowym dostępem online do informacji finansowych.

Wspominając o usługach księgowych nie można zapomnieć o cyfryzacji tych usług. E-faktury to już codzienność w biznesie?

Na przestrzeni ostatnich lat nastąpiła duża zmiana w charakterze prowadzenia biznesu.

Dzięki rozwojowi technologii (laptop, smartfon i nieograniczone miejsce w usługach chmurowych) jesteśmy w stanie w pełni mobilnie wykonywać wszelkie działania związane z prowadzeniem biznesu.

Podsumowując, przedsiębiorcy nie oczekują już tylko kredytu od banku, ale wsparcia na innych polach biznesowych. W ramach rozszerzania współpracy z naszymi klientami, oferujemy profesjonalną pomoc w promowaniu najciekawszych pomysłów na biznes.

Nasi klienci mają możliwość zaprezentowania w krótkim filmiku profilu swojej działalności. Wybranych przedsiębiorców zapraszamy do naszych Idea Hubów, gdzie wspólnie tworzymy profesjonalne materiały marketingowe.