hcąc zapobiec zatorom płatniczym i poprawić bieżącą płynność finansową firmy warto skorzystać z usługi wykupu faktury oferowanej przez firmę Pragma. Dzięki nowej usłudze PragmaGO możemy w prosty, przejrzysty i błyskawiczny sposób uzyskać należność z nawet pojedynczej faktury. PragmaGO realizuje faktury do wartości aż 250 tys. zł.

Jednym z najczęściej wskazywanych problemów w prowadzeniu działalności gospodarczej przez małe i średnie firmy są zatory płatnicze. Każdy z nas prowadząc swój biznes nie raz znajdował się w sytuacji, w której – mimo dobrych wyników sprzedaży – chwilowo tracił płynność finansową. Problemy te najczęściej związane są z opóźnieniami bądź długimi terminami realizacji płatności przez naszych klientów. Czasami te 30 bądź 60 dni oczekiwania na opłacenie faktury przez klienta powoduje niemożność płynnego prowadzenia naszej działalności.

Naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców szukających remedium na zatory płatnicze wychodzi firma Pragma ze swoją usługą PragmaGO. To prosta, przejrzysta i przyjazna przedsiębiorcy platforma skupująca należności przed terminem płatności. Wystarczy przesłać swoją fakturę on-line, by już po chwili uzyskać informację o całkowitych kosztach transakcji, a już po dwóch godzinach od przesłania faktury cieszyć się wpływem środków na swoje konto. Co istotne, usługa skierowana jest także do najmniejszych firm, dzięki czemu można w ten sposób sprzedać nawet pojedynczą fakturę. Tzw. Nanofaktoring w usłudze PragmaGO pozwala na realizację pojedynczych faktur do kwoty 50 tys. zł, zaś Mikrofaktoring podnosi pułap wykupu do aż 250 tys. zł. Usługa może być w całości realizowana on-line, dzięki czemu jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.