bserwując zmiany zachodzące w projektowaniu wnętrz biurowych, dostrzegamy, że coraz częściej tworzone są strefy komunikacji, ponieważ coraz więcej czasu pracujemy nad projektami zespołowo. Jednocześnie, wydzielone strefy team-workingowe stają się mniej formalne, biurowe, a bardziej oddają atmosferę domową. Stąd dynamiczny wzrost projektów soft seating, które dobrze wpisują się w przestrzeń biurową, ale są również często spotykane w korytarzach czy open space’ach tworząc pozytywne kanały komunikacji interpersonalnej. Takie rozwiązanie proponuje Profim dzięki kolekcji Chic Air, która w tym roku została uhonorowana jedną z najważniejszych nagród w świecie designu Red Dot Award 2017. Nie jest to jedyne prestiżowe odznaczenie – Profim ma już na swoim koncie kilka Red Dotów, nagród German Design Award oraz Top Design Award.

Zmiany zachodzące w projektowaniu wnętrz biurowych to również zasługa rozwoju technologii. Odkąd zamiast ciężkich komputerów mamy do dyspozycji laptopy, praca nie jest już tak bardzo przywiązana do biurka jak dawniej. Równie efektywnie można pracować siedząc w wydzielonej strefie soft seating. Mając laptopy czy smartfony możemy w każdej chwili przenieść się z miejsca na miejsce. Dużą popularnością cieszą się meble modułowe, które dzięki niezliczonej ilości konfiguracji umożliwiają dowolną aranżację i rearanżację w zależności od potrzeb użytkowników.

Kolekcja Chic Air w tym roku została uhonorowana jedną z najważniejszych nagród w świecie designu Red Dot Award 2017.


 

Kolekcja SoftBox z wysokim parawanem lub siedziska Wyspa ze ściankami, z których można zaaranżować zestaw wyposażony w monitor do prezentacji są idealnym przykładem jak można zamknąć przestrzeń w przestrzeni.

Atrakcyjnie zaprojektowane i dobrze zaaranżowane biuro to atut każdego pracodawcy. Coraz częściej w biurach tworzone są strefy relaksu. Rozwiązania takie bardzo pozytywnie wpływają na kreatywność pracowników oraz poprawiają atmosferę pracy w biurze.

 

Odkąd zamiast ciężkich komputerów mamy do dyspozycji laptopy, praca nie jest już tak bardzo przywiązana do biurka jak dawniej.

 

„Z naszego punktu widzenia niezwykle ważne jest, aby użytkownicy naszych mebli zasiadając na nich czuli się komfortowo. Staramy się, aby nasze produkty poprzez ładny design i dobrą jakość budowały przyjazne otoczenie pracy, spełniały wymogi użytkowników, pomagały im w codziennym życiu i chroniły ich zdrowie” – mówi Katarzyna Bukowiecka, Kierownik Działu Marketingu Profim.

„Jednym z takich produktów jest nasz najnowszy projekt – ergonomiczne krzesło obrotowe Violle, które będzie dostępne w sprzedaży od nowego roku. Produkt ten oprócz intuicyjnej obsługi i szerokiej konfiguracji kolorystycznej, będzie wyposażony w dodatkowe oznaczenia alfabetem Braille’a, co powoduje, że produkt jest przyjazny również dla ludzi niewidomych” – dodaje Katarzyna Bukowiecka.

 

Katarzyna Bukowiecka, Kierownik Działu Marketingu Profim: Z naszego punktu widzenia niezwykle ważne jest, aby użytkownicy naszych mebli zasiadając na nich czuli się komfortowo.