A może chciałbyś dopiero rozpocząć przygodę z handlem, ale brak Ci wystarczających środków na start lub, wręcz przeciwnie, masz doświadczenie w biznesie oraz powierzchnię w dobrej lokalizacji i chciałbyś na tym zarabiać? Niezależnie od sytuacji, z Carrefour znajdziesz dla siebie odpowiednią propozycję franczyzy.

Zainteresowani franczyzą mogą wybierać spośród 5 modeli franczyzy sklepów Carrefour:

  • Carrefour Express Convenience
  • Carrefour Express na stacjach paliw
  • Carrefour Express Minimarket
  • Globi
  • Carrefour Supermarket

Czym różnią się te formaty i który warto wybrać? Już wyjaśniamy!

Carrefour Express Convenience. Ten koncept z pomarańczowym logo jest przeznaczony dla sklepów o powierzchni do 250 m2 i lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, np. w centrach dużych miast. Sklep samoobsługowy express convenience doskonale wpisuje się w oczekiwania i szybkie tempo życia mieszkańców, którzy chcą wygodnie i szybko zrobić zakupy spożywcze blisko domu lub pracy. W ofercie sklepów Carrefour Express convenience znajdziemy, między innymi, szeroki asortyment dań gotowych oraz jedzenia na wynos.

Koncept ten dostępny jest też jako ajencja, co jest dobrym pomysł na biznes dla osób, które chciałyby zacząć działalność handlową na własny rachunek, ale nie posiadają wystarczających środków. Po zdobyciu doświadczenia, będziesz miał możliwość przejścia na model współpracy franczyzowej, a nawet, co się nierzadko zdarza, zarządzania siecią kilku takich sklepów. Pamiętaj, że w ramach tego modelu współpracy głównym inwestorem jest Carrefour, który oddaje ajentom sklepy w pełni przygotowane do działania. W zamian zyskujesz duże wsparcie i bezpieczeństwo.

Ciekawym pomysłem na biznes jest format Carrefour Express na stacjach paliw. Ten koncept dla operatorów stacji paliw, dający możliwość handlu 24/7, zyskuje coraz większą popularność. Jest połączeniem atutów osiedlowego sklepu spożywczego i sklepu na stacji paliw. Wszystkie elementy tego konceptu zostają dopasowane do wielkości lokalu znajdującego się na stacji oraz do jego lokalizacji: osiedlowej lub tranzytowej.

Carrefour Express Minimarket – te sklepy z zielonym logo są skierowane do osób dysponujących sklepem o powierzchni sprzedaży od 250 do 500 m2. Koncept przeznaczony jest zarówno do lokalizacji miejskich, jak i wiejskich. Carrefour Express minimarket to sklepy samoobsługowe ze stoiskiem tradycyjnej sprzedaży mięs i wędlin oraz bogatym asortymentem produktów świeżych.

Dla osób z małych miejscowości oraz terenów wiejskich dobrym pomysłem na biznes będą także sklepy Globi. Prowadzący sklepy Globi zyskują dostęp do szerokiego asortymentu, w tym do pełnej gamy produktów marki własnej Carrefour, a także wsparcie marketingowe oraz operacyjne.

Carrefour Supermarket to koncept przeznaczony dla sklepów o powierzchni od 500 do 1500 m2, w lokalizacjach zarówno miejskich, jak i wiejskich. Przedsiębiorcy mogą wybrać spośród sprawdzonych konceptów: classic (który sprawdza się w dzielnicach dużych miast, w mniejszych miejscowościach oraz na terenach wiejskich), urban (dedykowany lokalizacjom o dużym natężeniu ruchu), a także premium (charakteryzujący się delikatesowym wystrojem oraz rozbudowaną ofertą produktów luksusowych). Współpracę przy tworzeniu sieci supermarketów franczyzowych mogą podjąć zarówno przedsiębiorcy dysponujący odpowiednim lokalem, jak i osoby zainteresowane prowadzeniem sklepu Carrefour Market już funkcjonującego na rynku. Takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ przekazywane sklepy mają już ugruntowaną pozycję na rynku, w związku z czym rozpoczęcie działalności nie wiąże się z intensywnymi działaniami promocyjnymi.

„Zdecydowałam się na współpracę z Carrefour, ponieważ jest rozpoznawalną marką, która stale rozwija i unowocześnia koncepty. Na początku rozważałam inne propozycje, ale tutaj najbardziej spodobało mi się podejście do mnie, jako partnera. Otrzymałam wiele wsparcia, a mój opiekun doradził mi, jak najlepiej zorganizować sklep i rozwiał moje początkowe obawy związane z prowadzeniem biznesu – mówi Magdalena Rusnak, właścicielka obecnie już dwóch sklepów Carrefour Express. – Jestem bardzo zadowolona z tej współpracy. Zachęcam każdego, kto chciałby stawiać pierwsze kroki w handlu na własny rachunek, do zostania franczyzobiorcą Carrefour. Doświadczenie, rozpoznawalna marka, wsparcie, skuteczne rozwiązania – to wszystko sprawia, że prowadzenie biznesu, zwłaszcza w początkowej fazie, jest łatwiejsze, niż można przypuszczać.”

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wejdź na: serwiskorporacyjny.carrefour.pl/franczyza, zadzwoń: 22 517 25 09 lub napisz: franchising@carrefour.com.