twarcie pierwszej pizzerii Biesiadowo na pewno było pierwszym przełomowym momentem w historii PPHU Wojtex. Jak dziś Pan wspomina ten czas, czy pierwszy większy sukces był motywacją i motorem napędowym do dalszych działań?

Prawie 10 lat temu otworzyłem pierwszą, własną pizzerię. Nigdy wcześniej nie pracowałem w gastronomii i nie miałem dużego doświadczenia w tej branży. To był jeden z moich spontanicznych pomysłów na biznes. Nie spodziewałem się, że lokal w stylu góralskiej chaty o nazwie „Biesiadowo” serwujący pizzę oraz kebab będzie cieszył się tak dużą popularnością. Jak się wkrótce okazało, to była najlepsza decyzja w moim życiu. Lokal był największą pizzerią w Polsce, podbijał serca szerokiego grona Klientów i rozwijał się w zawrotnym tempie. To był impuls do rozpoczęcia współpracy na zasadzie franczyzy. Już w pierwszym roku działania pod marką Biesiadowo powstało 30 lokali, a my staliśmy się najszybciej rozwijającą się siecią pizzerii w Polsce. Obecnie jesteśmy największym operatorem franczyzowym na rynku gastronomicznym. W swoim portfolio posiadamy 7 konceptów franczyzowych, a nasze pizzerie i restauracje zajmują czołowe pozycje w rankingach biznesowych i gastronomicznych.

Co wyróżnia Pańskie systemy franczyzowe? Na co Pan stawia w tym biznesie?

Przede wszystkim w uważności, doświadczeniu, determinacji w działaniu, zorientowaniu na rynek oraz oryginalności. Każda oferta franczyzowa jest dokładnie przemyślana i opracowywana w najdrobniejszym szczególe. Wszystkie produkty oraz dania są wysokiej jakości, o czym świadczą uzyskane dotąd wyróżnienia oraz certyfikaty.

Jako że osoba zainteresowana podjęciem współpracy z PPHU Wojtex w systemie franczyzowym ma w tym przypadku do wyboru różne marki, to czy Państwo w pewien sposób dobieracie danej osobie konkretne rozwiązanie? Czy potencjalny franczyzobiorca może liczyć na Państwa rady i wsparcie w tym temacie?

Cały czas nasz zespół bada rynek i odpowiada na jego zapotrzebowanie. Jako priorytet stawiamy sobie brandy, które do naszego portfolio wnoszą nowe możliwości oraz stwarzają konkurencyjne warunki na tle innych firm zajmujących silną pozycję w branży.

Franchising rozumiemy jako pełne wsparcie dla naszych partnerów, korzystne ceny produktów w hurtowni i bezpłatne szkolenia dla pracowników. Plan otworzenia własnego biznesu wiąże się zazwyczaj z chęcią osiągnięcia szybkiego sukcesu. Należy jednak pamiętać, że sukces w gastronomii zależy od kilku czynników. Nasi specjaliści konsultują z franczyzobiorcą każdy etap współpracy. Franczyzobiorca powinien zadbać o to, aby lokal umiejscowiony był w atrakcyjnym, widocznym miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszych. Obecnie dużą popularnością cieszą się restauracje zlokalizowane przy głównych ulicach miast oraz galeriach. Ważne jest, aby wybrane przez nas miejsce zachęcało do odwiedzania i było pozytywnie odbierane przez grupę Klientów docelowych.

Kolejnym czynnikiem jest jakość oferowanych usług. Z każdym rokiem oczekiwania Konsumentów wobec usług gastronomicznych są coraz wyższe. Rosnąca świadomość społeczeństwa dotycząca zasad zdrowego odżywiania powoduje, że lokalne bazary i targi są oblegane, a restauracje muszą podążać za trendami i dopasować się do panującej mody na zdrowe jedzenie. Każda nasza franczyza przewiduje dla Franczyzobiorcy bardzo korzystne warunki.

Ma Pan pod sobą już 9 marek, początkowo systemy franczyzowe, które skupiały się na gastronomii zostały poszerzone o branże zabawkarską. Bez wątpienia Pańska firma stawia na ciągły rozwój, stąd moje pytanie – jakie ma Pan plany na najbliższą przyszłość dotyczące firmy, sieci oraz systemów franczyzowych?

W roku obecnym planujemy umocnienie relacji z dotychczasowymi kontrahentami. Cały czas będziemy pracować nad aplikacją do zamawiani jedzenia on-line Zjemy.co – zwiększenie bazy restauracji pozwoli nam odpowiedzieć na zapotrzebowanie konsumentów. Oczywiście nieustannie poszerzać będziemy menu naszych obecnych konceptów, a co za tym idzie, poszukiwać będziemy nowych dostawców, którzy zapewnią nam każdy niezbędny produkt do stworzenia kolejnych pozycji w menu. Każdego roku zaskakujemy rynek czymś nowym.

Cały czas nasz zespół bada rynek i odpowiada na jego zapotrzebowanie. Jako priorytet stawiamy sobie brandy, które do naszego portfolio wnoszą nowe możliwości oraz stwarzają konkurencyjne warunki na tle innych firm zajmujących silną pozycję w branży. Kto wie, co nowego przyniesie druga połowa roku…