Obecnie w swoim portfolio największy operator marek franczyzowych w Polsce posiada ponad 100 prężnie działających konceptów. Mowa o firmie Wojtex.

Wojtex jest wiodącym operatorem franczyzowym w Polsce. Flagową marką firmy jest znana wszystkim sieć pizzerii Biesiadowo, która rozpoczęła swoją działalność w 2007 r.

Połączenie polskiego folkloru z najpopularniejszą potrawą na świecie okazało się strzałem w dziesiątkę, a sieć w ciągu kilku lat rozrosła się w błyskawicznym tempie.

– Przez lata, sukcesywnie zdobywaliśmy doświadczenie i to właśnie dlatego jesteśmy na wysokiej pozycji wśród innych operatorów marek franczyzowych. Otwartość na każdego przedsiębiorcę to jeden z głównych czynników, które pozwalają nam w tak szybkim tempie rozwijać biznes – nie wymagamy doświadczenia w branży, franczyzę z nami może otworzyć każdy, kto cechuje się zaangażowaniem oraz wielką chęcią odniesienia sukcesu w biznesie. A resztę wskażemy my. Franczyza jest bardzo bezpieczną formą w prowadzeniu własnego biznesu. Od samego początku nasi szkoleniowcy pomagają rozkręcić interes, służą wsparciem oraz doradztwem – zapewnia Wojciech Goduński, właściciel Wojtexu

Oprócz Biesiadowa, w portfolio firmy możemy znaleźć Crazy Piramid Pizza, specjalizującą się w produkcji pizzy w kształcie rożka, oraz markę Western Chicken rodem z Dzikiego Zachodu, która przyciąga uwagę klimatycznym stylem oraz serwowanymi daniami z chrupiącym kurczakiem w złocistej panierce. Niski nakład finansowy, szybki zwrot z inwestycji oraz elastyczna oferta współpracy sprawiają, że Western Chicken jest jednym z najkorzystniejszych systemów franczyzowych dostępnych na rynku.

Wojtex również jest właścicielem najmniejszych kawiarni w Polsce. Mini kawiarnie Coffeeloffee powstają już na 6 mkw. i specjalizują się głównie w sprzedaży kawy na wynos.

Oprócz lokali stacjonarnych w ofercie Wojtexu znajdują się także koncepty inspirowane panującą na rynku modą typu street food. Lodziarnie Tairoll cieszą się dużą popularnością w miasteczkach turystycznych. Są coraz bardziej rozpoznawalne, a w sezonie letnim ich liczba wzrasta trzykrotnie. Najmłodszym mobilnym systemem franczyzowym jest sieć przyczep gastronomicznych Western Tortilla. Koncept oferuje sprzedaż tortilli z chrupiącym kurczakiem w różnych wariantach smakowych. W menu figurują tortille klasyczne i orientalne z nutą egzotycznych przypraw i ziół.

W 2015 r. do portfolio Wojteksu dołączył koncept spoza branży gastronomicznej. Toy Planet, sieć sklepów oraz wysp handlowych z zabawkami dla dzieci, a poza rynkiem franczyzowym Wojtex zajmuje się sprzedażą zamków do butów Zippedshoes, to innowacyjny suwak, który zamienia but sznurowany w zasuwany na ekspres. Inwestycja w pomysł polskiego innowatora okazała się sukcesem.

Zespół Wojtex uważnie wsłuchuje się w potrzeby rynku i błyskawicznie na nie odpowiada.

– Od samego początku istnienia moich konceptów miałem dużo szczęścia. Mój pierwszy franczyzobiorca do dziś prowadzi prężnie działającą pizzerię, a kolejni otwierają po kilka punktów. To jest największy dowód na to, ze prowadzenie ze mną biznesu się opłaca opowiada Goduński.

Najnowszą marką Wojtex jest Zjemy.co – najnowsza aplikacja do zamawiania jedzenia on-line. W swojej bazie posiada już niemalże tysiąc restauracji. Każdego dnia zespół Wojtex dąży do osiągniecia celu jakim jest umożliwienie Polakom zamawianie jedzenia przez Internet w każdym zakątku Polski.

W czym tkwi sekret sukcesu firmy Wojtex?

– Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli widzę w jakimś biznesie potencjał i odkrywam na rynku lukę, obserwuję branżę i po krótkim czasie otwieram nowy koncept. Nie istnieje biznes, którego nie mógłbym otworzyć. Idę z biegiem czasu, podążam za trendami oraz modą panującą na rynku, a to przekuwa się w sukces mojego biznesu. Marzeniem każdej firmy jest, aby działać jak korporacja, a kluczowe decyzje podejmować jako mała firma. To oczywiście udaje się nielicznym, i cieszę się, że nam się to udało – podsumowuje Goduński.