Kobieta biznesu w dzisiejszych czasach żyje w ciągłym biegu, łącząc pracę z codziennymi obowiązkami. Rzadko kiedy ma czas na chwilę wytchnienia. W jaki sposób Pani dba o work-life balance?

Odpowiedź na to pytanie jest akurat bardzo prosta. Zainspirowałam się słowami Konficjusza – „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”. Praca dla mnie to możliwość wyrażania siebie, dzielenia się z ludźmi tym co dla mnie ważne. Jeśli robię coś, co ma dla mnie sens, wówczas praca staje się czymś więcej niż tylko obowiązkową koniecznością, bez której nie zapłacę rachunków.

Oczywiście kokieterią z mojej strony byłoby stwierdzenie, że ciągle żyję tylko pracą, choć faktycznie więcej jej w moim życiu, niż czegokolwiek innego. Kocham koty, uwielbiam filmy kostiumowe i jestem uzależniona od dobrej kawy.

Dla wielu osób przerwa na kawę czy to podczas pracy czy też w domowym zaciszu jest pewnego rodzaju rutuałem. Z czego to wynika i co w tej kawie jest tak wyjątkowego?

Jeszcze nie tak dawno Polska była w 75 procentach krajem konsumentów herbaty, a kawa była luksusem, który był bardzo trudno dostępny. Teraz trzy czwarte Polaków rozpoczyna dzień od filiżanki kawy. Kawa to zaraz po wodzie najbardziej popularny napój, który według badań spożywa aż 80 proc. ludzi na świecie. Dla większości Polaków i nie tylko, poranna kawa jest wartością nie do przecenienia, dlatego warto celebrować codzienne przyjemności.

Uważam, że w każdym miejscu pracy powinno znaleźć się miejsce na dobrą kawę, która uskrzydla myśli i wspiera kreatywność. Kawa rozluźnia, sprzyja komunikacji i zwiększa produktywność.

Sklepowe półki uginają się pod szerokim wyborem zaparzaczy, kawiarek i ekspresów. Czym się sugerować chcą kupić nowoczesny, dobry jakościowo sprzęt, który posłuży nam długo zarówno w biurowej jak i domowej kuchni?

Producenci ekspresów do kawy kuszą licznymi funkcjonalnościami. Wiele z nich nie jest nam potrzebna, o niektórych nigdy nie słyszeliśmy, a są też takie, których nigdy nie wzięlibyśmy pod uwagę przy zakupie.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ekspresów do kawy. Na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają mniej więcej tak samo. Różnią się co najwyżej kolorem, designem i …ceną. Urządzenia te z pozoru wyglądające bardzo podobnie różnią się funkcjonalnością i to naprawdę jest bardzo ważne w codziennym użytkowaniu. Warto kupić takie urządzenie, z którego będziemy zadowoleni przez długie lata.

Jeśli miałabym zarekomendować producenta byłaby to JURA. Dlaczego? Dlatego, że świeżo mielona, świeżo zaparzona kawa z tego szwajcarskiego ekspresu za każdym razem smakuje i wygląda tak, jakbyśmy kupili ją w bardzo dobrej kawiarni. Ekspresy JURA to innowacyjność, trwałość, prostota obsługi i doceniany na całym świecie design.

Współczesna kobieta sięga po wszystko co najlepsze i takimi rzeczami też chce się otaczać. Lubimy sprzęt który jest nie tylko funkcjonalny, ale też dostarcza doznań estetycznych i komponuje się z designerskim wnętrzem. Czy takie rozwiązania są dostępne na polskim rynku? Gdzie ich szukać?

Wygląd ekspresu powinien współgrać z wystrojem przestrzeni w jakiej zostanie usytuowany. Spośród wielu modeli ekspresów łatwo znajdziemy urządzenia o klasycznych kształtach, jak również te nawiązujące do chłodnego stylu skandynawskiego, coraz bardziej popularnego w ostatnich trendach wnętrzarskich. Należy tu pamiętać, iż kawę „pije się” nie tylko smakiem i aromatem, ale również oczami.

Nie ma produktu z asortymentu JURA, który choć raz nie otrzymałby jakiejkolwiek nagrody. Ekspresy JURA poza tym, że przyrządzają najlepszą kawę wszechczasów są po prostu piękne, a samo wzornictwo to wyraz niezwykłego stylu i elegancji. To połączenie najnowszych technologii i wzornictwa, które w sposób niezwykły komponuje się z każdą przestrzenią, w której zostanie postawiony.