Choć formuła leasingowa może brzmieć skomplikowanie, to de facto jest dość przyjaznym narzędziem – po wybraniu w salonie odpowiedniego modelu, przyszły użytkownik parafuje umowę leasingu, na mocy której leasingodawca nabywa wskazany samochód, a następnie udostępnia go użytkownikowi w zamian za raty leasingowe.

 

olscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z bogatej oferty leasingowej. Wraz z dynamicznym rozwojem sektora małej i średniej przedsiębiorczości rośnie oferta handlowa kierowana do polskich biznesmenów średniego szczebla. Właścicieli firm z pewnością cieszy komfort przebierania w coraz atrakcyjniejszych i lepiej skrojonych rozwiązaniach mających zapewnić nieprzerwany rozwój ich biznesu. W pewnym momencie jednak bogactwo ofert może stać się męczące – jak bowiem w morzu ofert wybrać tę najlepiej dopasowaną do wlanych potrzeb i możliwości? Jak selekcjonować oferty, by nie mieć poczucia przeoczonej okazji? Dylematy te pojawiają się m.in. przy zakupie nowego samochodu. Warto zauważyć, że coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się nabywanie pojazdów w formie leasingu. Choć formuła leasingowa może brzmieć skomplikowanie, to de facto jest dość przyjaznym narzędziem – po wybraniu w salonie odpowiedniego modelu, przyszły użytkownik parafuje umowę leasingu, na mocy której leasingodawca nabywa wskazany samochód, a następnie udostępnia go użytkownikowi w zamian za raty leasingowe. Na które zapisy umowy należy zwrócić szczególną uwagę? "Najważniejszą kwestią jest to, aby sprawdzić z jakim rodzajem leasingu mamy do czynienia – czy jest to np. leasing operacyjny z gwarantowaną możliwością wykupu. Z punktu widzenia kosztów istotne są wszelkie zapisy o opłatach dodatkowych i karach, więc warto zwrócić uwagę na tabelę opłat i prowizji" – tłumaczy mec. Marcin Czugan, wiceprezes Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Podkreśla jednocześnie, że istotnym punktem związanym z przewidywalnością opłat jest kwestia stosowanej stopy procentowej – czy jest stała czy zmienna. "Ostatnim elementem są zapisy w umowie, umożliwiające wcześniejsze zakończenie umowy i dokładnie opisany sposób rozliczenia" – dodaje Czugan.

 

Wybierając konkretną ofertę warto zaufać fachowcom i zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści płynąca z zakupu np. pakiety serwisowe.

 

Co ciekawe, przedmiotem umowy leasingu nie musi być jedynie samochód z rynku pierwotnego. Nabywca może wybrać model, który już jest własnością firmy leasingowej, i który wcześniej był już leasingowany, a nie został przez poprzedniego użytkownika wykupiony.

Wracając do kwestii odpowiedniej selekcji i wyboru najkorzystniejszej oferty. Od czego zacząć? Jak zawęzić kryteria? Na czyjej opinii polegać? Z pomocą w tego typu dylematach zawsze przychodzą prestiżowe rankingi. W branży leasingowej uznaniem cieszy się coroczny plebiscyt Fleet Derby. Spoglądając więc na wyniki najnowszego, 6. już plebiscytu "Fleet Derby 2017" w kategorii "Najlepszy program finansowy dla małych i średnich przedsiębiorstw" okazuje się, że najlepszą ofertę dla leasingobiorców przygotował Volkswagen. W ofercie leasingowej tego niemieckiego koncernu zwraca uwagę przede wszystkim bezcenna gwarancja beztroskiego korzystania z auta. VW oferuje bowiem nawet 4-letni okres przeglądów serwisowych oraz 5-letni okres ochrony pogwarancyjnej. Również od strony finansowej propozycja przegotowana przez Volkswagen wyróżnia się atrakcyjnością. I tak – wymóg wkład własnego dopasowany jest do indywidualnych możliwości leasingobiorcy, a ubezpieczenie – którego koszt w pierwszym roku wynosi zaledwie 3,3 proc. wartości zakupu – gwarantuje pełną ochronę i pakiety w formie OC, AC, NNW i Assistance. Ponadto, wybrane grupy zawodowe lub małe i średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na specjalne rabaty. Oferta Volkswagen Business Care wygląda więc faktycznie na znakomite rozwiązanie dla tych, którzy cenią swój czas, pieniądze i stawiają na efektywność.

„Nasz leasing cieszy się ogromną popularnością wśród działalności gospodarczych, a zwłaszcza grup zawodowych takich jak praktyki lekarskie, prawnicy czy też architekci. Dodatkowo do końca 2017 roku pakiety serwisowe do każdego zakupionego Volkswagena w leasingu są w najkorzystniejszej cenie od wprowadzenia tej usługi" – podkreśla Tomasz Zieliński, kierownik sprzedaży autoryzowanego dealera Volkswagen Sobiesław Zasada Warszawa.

Bogata oferta leasingowa na polskim rynku z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Wybierając konkretną ofertę warto zaufać fachowcom i zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści płynąca z zakupu np. pakiety serwisowe. Te sprawy dzięki współpracy z dealerem można formalne załatwić szybko i sprawnie, a samemu móc skoncentrować się jedynie na przyjemności z prowadzenia pojazdu.

Zobacz więcej na: www.zasada.vw.pl