easing pozostaje jednym z popularniejszych sposobów na sfinansowanie pojazdu. Jak pokazują najnowsze dane Związku Polskiego Leasingu w 2016r. branża leasingowa sfinansowała pojazdy lekkie, czyli pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe do 3,5 t. o łącznej wartości 24,4 mld zł, odnotowując 30,9 proc. dynamikę w stosunku do poprzedniego roku. Za wyborem leasingu przemawiają takie cechy jak: elastyczność, prostota i szybkość transakcji.

Niezależnie od tego, czym zajmuje się nasza firma to w zdecydowanej większości przypadków potrzebujemy samochód – czasem, jako architekt musimy dojechać do klienta, jako firma cateringowa musimy dostarczyć nasze produkty w odległe miejsce, jako kurier codziennie dostarczamy dużą ilość paczek i przesyłek lub po prostu dojeżdżamy do gabinetu lekarskiego, w którym przyjmujemy pacjentów. Każda profesja wymaga odrębnej wiedzy, często bardzo specjalistycznej, która stanowi podstawy sukcesu zawodowego. Specjalistyczną wiedzę z zakresu najlepszego sposobu finansowania samochodu dla firmy posiadają firmy leasingowe.

Leasingodawca poprzez swój know-how i wieloletnie doświadczenie we współpracy z bardzo dużą grupą klientów z najróżniejszych branż, zawodów i profesji, dokłada w swojej działalności najwyższych starań, aby finansowanie pojazdów było dla klientów proste i wygodne.

Doradca leasingowy wysłucha klienta i dokona analizy jego potrzeb, zarówno dotyczących samego pojazdu, jak i rodzaju oraz struktury finansowania. Odpowiednio dobrana struktura i harmonogram spłat leasingu to nie tylko wysokość wkładu własnego i jego wpływ na rozliczenie podatkowe przedsiębiorcy, nie tylko wysokość wartości końcowej pozwalająca na utrzymanie miesięcznej raty leasingowej na atrakcyjnym poziomie, ale również umiejętność dopasowania ów harmonogramu spłat do ewentualnej sezonowości biznesu, tak aby np. latem lub zimą, gdy obroty maleją odpowiednio zmalały też raty leasingowe i nie stanowiły zbytniego obciążenia finansowego dla przedsiębiorcy.

Leasingodawca dopasuje również odpowiedni rodzaj ubezpieczenia oraz usług dodatkowych proponując np. rozbudowany pakiet assistance dla przedsiębiorcy, dla którego mobilność i codzienna dostępność samochodu jest najważniejsza lub ubezpieczenie wieloletnie, wliczone w raty leasingu, dla zapewnienia niezmiennej raty leasingu przez cały okres trwania umowy, aby ułatwić planowanie obciążeń finansowych i nie zastanawiać się: ile w tym roku zapłacę za ubezpieczenie? Nowoczesne ubezpieczenia to nie tylko pakiet OC/AC, ale również GAP, którego zalety poznajemy przy rozliczaniu szkód całkowitych i sumy pozostałej do spłaty na rzecz finansującego.

Wygodą dla klienta jest również cały proces odbywający się po podpisaniu umowy leasingu. To leasingodawca zamówi i odbierze od dealera fakturę i dokumenty do rejestracji pojazdu, dostarczy je do wydziału komunikacji, zapewni obsługę procesu rejestracji i dostarczenia tablic do dealera, ubezpieczy pojazd i poinformuje klienta o gotowości samochodu do odbioru. W tym samym czasie przedsiębiorca może skupić się na wykonywaniu swojej działalności wiedząc, że leasigodawca zajmie się tym profesjonalnie oraz dopilnuje wszelkich obowiązków ustawowych i administracyjnych.

Wykorzystanie leasingu do sfinansowania samochodu w firmie to więcej niż tylko „pożyczenie” pieniędzy. Dzięki temu, że cały proces powierzamy profesjonaliście oraz mamy możliwość skorzystania z jego doświadczenia i wypracowanych na tej podstawie usług, taka forma zdecydowanie podnosi komfort przy podejmowaniu decyzji o dużym wydatku.