finanse

TOPICS

Nowoczesne finanse

Sektor firm wykorzystujących nowoczesne technologie informatyczne w obszarze innowacyjnych usług finansowych rozwija się bardzo dynamiczne.

Fintech a sprawa polska

Słowo “fintech” od kilkunastu miesięcy nie schodzi z ust bankowcom i odmieniane jest chyba przez wszystkie przypadki. Jest równie modne co słowo startup – wszyscy chcą robić startupy, wszyscy chcą robić fintechy.

Coraz lepsze wyniki polskich lotnisk

Polski rynek lotniczy odnotowuje z roku na rok coraz lepsze wyniki. Dane pokazują, że polski rynek nie tylko nadążał za pozytywnymi trendami na rynku europejskim i światowym, ale nawet zdołał je wyprzedzić.

Finanse małych przedsiębiorstw

W przeważającej większości przedsiębiorcy działający w Polsce to tzw. mikroprzedsiębiorcy, a ponad 95 proc. firm aktywnie działających na polskim rynku zatrudnia poniżej dziewięciu pracowników.

Ekologiczny kombajn zbiera żniwo

Kluczowe aspekty, którymi kierują się managerowie przy zakupie urządzeń zależą głównie od branży i charakteru prowadzonej działalności. Jakość, szybkość czy maksymalnie niski koszt eksploatacji?

Wybieram faktoring

Przeglądając oferty produktowe banków i innych podmiotów świadczących usługi finansowe, przedsiębiorca może odnieść wrażenie, że usługa odpowiadająca jego aktualnym potrzebom jest na wyciągnięcie ręki.

Dodatkowe finansowanie przedsiębiorstw

Według aktualnych badań, już ok 40 proc. przedsiębiorstw korzysta z bankowych produktów kredytowych. Natomiast kolejne 15 proc. firm bierze pod uwagę możliwość skorzystania z nich w przyszłości. To prawie dwa razy więcej niż kilka lat temu.

Karty zagranicą

Znacząca większość osób wyjeżdżających zagranicę zabiera ze sobą kartę płatniczą jako wygodny i bezpieczny instrument dokonywania płatności.

Tanie nowoczesne biuro

Obecnie własne biuro nie jest potrzebne do prowadzenia każdego biznesu, bo bywa niepotrzebnym kosztem, ale w większości przypadków nie można się bez niego obejść.

Budujmy dialog

W ramach dostosowania się do unijnej dyrektywy, zgodnie z którą od 2021 roku wszystkie powstające budynki będą musiały spełniać warunki energooszczędności, w Polsce możemy spodziewać się nadejścia nowej ery budownictwa zrównoważonego.