gospodarka

TOPICS

„Kobiece Davos” w Warszawie

Kiedy kobiety uczestniczą w gospodarce wszyscy zyskują – powiedziała kiedyś Hilary Clinton na form ONZ. Zyski z większego udziału kobiet  w procesach gospodarczych są bezsprzeczne, co pokazują chociażby badania Credit Suisse czy McKinsey.

Siła polskich przedsiębiorstw

Potencjał rozwojowy naszej gospodarki jest potężny – wynika to z jednej strony z przepaści cywilizacyjnej w stosunku do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata, którą cały czas nadrabiamy, a z drugiej strony z przedsiębiorczości i świetnego wykształcenia polskiego społeczeństwa.

Odżywianie sezonowe

W teorii odżywiania sezonowego najważniejsze jest, aby produkty spożywać w ich naturalnym okresie występowania. Najlepszym przykładem produktów sezonowych są warzywa i owoce.

Od dumy do patriotyzmu

Kiedy w 1992 roku startował Konkurs „Teraz Polska”, rozpoczynała się odbudowa polskiej gospodarki wolnorynkowej. Wszyscy wtedy potrzebowaliśmy przykładów pokazujących, że sukces w Polsce jest możliwy.

Produkt lepszy, bo polski

Jeszcze niedawno, idąc ulicą zastanawialiśmy się, kiedy wreszcie na rynku krajowym pojawi się jakaś zachodnia marka, postrzegana z tęsknotą kątem oka podczas zachłannie zwiedzanych miast zachodniej Europy. Jeszcze niedawno z zachwytem w głosie rozprawialiśmy nad przychodzącymi z zachodu nowinkami technologicznymi.