influencer

TOPICS

Podróżujesz? Jedz!

Anna Starmach – jurorka programu MasterChef o gotowaniu opowiada z wielką pasją. Swoją miłość do zdrowych posiłków celebruje także w życiu codziennym, w tym w podróży i zdradza skąd czerpie inspiracje.

Spersonalizowane biuro

W przestrzeni, w której się myśli i pracuje nic nie powinno burzyć skupienia – jaskrawe dywany, galerie sztuki na ścianach, wzorzyste tapety – to klasyczne rozpraszacze uwagi.

Potrafię łączyć biznes z pracą w teatrze

Nasze dobro narodowe. Kobieta wszechstronnie utalentowana i nieustająco aktywna. Aktorka, reżyser, prezes Fundacji, bizneswoman a od niedawna także współtwórczyni marki kosmetycznej. Nam Krystyna Janda zdradziła jak godzi ze sobą na co dzień te dwa, jakże odmienne światy sztuki i biznesu.

„Kobiece Davos” w Warszawie

Kiedy kobiety uczestniczą w gospodarce wszyscy zyskują – powiedziała kiedyś Hilary Clinton na form ONZ. Zyski z większego udziału kobiet  w procesach gospodarczych są bezsprzeczne, co pokazują chociażby badania Credit Suisse czy McKinsey.

Tworzenie biżuterii to spełnienie moich marzeń

Od wielu lat Magdalena Frąckowiak realizuje się w roli modelki. Sukcesy na światowych wybiegach pozwoliły jej spełnić marzenia z dzieciństwa i rozpocząć produkcję własnych wyrobów jubilerskich. Jak sama mówi, kreatywną duszę miała od zawsze, a teraz wreszcie może się w tej materii realizować.

Czysty zysk!

O tym, że poprzez biznes można spełniać swoje marzenia i że nawet najbardziej abstrakcyjny pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę opowiadają nam siostry – Anna i Ula Bieluń – założycielki Ministerstwa Dobrego Mydła - małej rodzinnej mydlarni położonej w Kamieniu Pomorskim.

Motywacja = sukces?

Jim Ryun powiedział “Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać”. To dlatego tak niewielu dochodzi do upragnionego celu.

Blogosfera a siła marki

Z biegiem czasu blogerzy stali się opiniotwórcami, potem „nowymi celebrytami”. Zaczęli być zapraszani na pokazy mody, do prowadzenia eventów, zaczęli uczestniczyć w życiu publicznym także poza blogosferą.

Czas na własny biznes!

Karolina Kukiełka – pracowała na Wall Street, ale postanowiła zmienić swoje życie i założyła własną firmę produkującą pościele.

Matka, Żona, Businesswoman

Uznaję trochę za ściemnianie, opisywanie że się uda, że jak się postarasz ty, TY kobieto możesz być zarówno wspaniałą mamą, jak i businesswoman z sukcesami, i perfekcyjną żoną.

Rola kobiet w życiu publicznym musi rosnąć

Jest niezwykle istotne, aby kobiety zyskiwały coraz większy wpływ na życie publiczne, bo nic tak pozytywnie nie wpływa na dyskusję o losach Polski, jak szeroka wymiana doświadczeń – mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. Jest dumna, że w 2016 r. Warszawa aż dwukrotnie stanie się światową stolicą kobiet.

Nie ma pracownika ponad zawodnika

Jakiś czas temu natknąłem się na infografikę opublikowaną przez organizację Canadian Sport for Life, która promowała przydatność kompetencji uzyskanych w sporcie i zachęcała do zatrudniania byłych zawodników.