praca w biurze

TOPICS

Zielone Biuro

Każdego dnia miliony ludzi na świecie spędzają 
w biurach większą część swojego dnia. Ważne jest 
więc, aby były to miejsca, gdzie pracuje się przyjemnie, 
efektywnie, a także z szacunkiem dla środowiska naturalnego.

Elastyczne środowisko pracy

Począwszy od momentu transformacji ustrojowej w Polsce następuje stopniowa zmiana typowej aranżacji biura. Stopniowy napływ zagranicznych przedsiębiorstw spowodował postępującą zmianę specyfiki pracy biurowej oraz dążenie do rezygnacji z systemu gabinetowego i przejście na układ otwarty, czyli tzw. open space.

Nie ma pracownika ponad zawodnika

Jakiś czas temu natknąłem się na infografikę opublikowaną przez organizację Canadian Sport for Life, która promowała przydatność kompetencji uzyskanych w sporcie i zachęcała do zatrudniania byłych zawodników.

Zdrowie, komfort i produktywność

Zielony budynek, a dokładniej – budynek zrównoważony, to obiekt oszczędny, komfortowy i stworzony z poszanowaniem środowiska naturalnego. Zatem nie obracamy się tutaj tylko w obszarze oszczędności energii oraz wody, z którym kojarzone są budynki ekologiczne, ale o wiele szerszym. Bo przecież przeznaczeniem budynków jest ich użytkowanie przez ludzi.

Spersonalizowane biuro

W przestrzeni, w której się myśli i pracuje nic nie powinno burzyć skupienia – jaskrawe dywany, galerie sztuki na ścianach, wzorzyste tapety – to klasyczne rozpraszacze uwagi.

Przyjazne biuro

Właściwy dobór klimatyzacji, oświetlenia i innych komponentów ma wyraźny wpływ na wydajność pracowników i koszty użytkowania biura.

Zdrowe biuro

W pracy spędzamy niemalże połowę czasu jakim dysponujemy na co dzień, dlatego ważne jest to, jakie warunki stwarza pracodawca swoim pracownikom.

Ekologiczny kombajn zbiera żniwo

Kluczowe aspekty, którymi kierują się managerowie przy zakupie urządzeń zależą głównie od branży i charakteru prowadzonej działalności. Jakość, szybkość czy maksymalnie niski koszt eksploatacji?

Recepta na zdrowe biuro

Bez pracowników o odpowiednich kompetencjach i zaangażowaniu w pracę, przedsiębiorstwo nie może myśleć o odniesieniu sukcesu. O zaangażowaniu w dużej mierze decyduje ich zadowolenie z pracy.

Najemca ma głos

Warszawski rynek biurowy można zdecydowanie nazwać rynkiem najemcy, a wysoka podaż wzmaga konkurencję między deweloperami. Podobna tendencja widoczna jest w większości miast regionalnych.

Biuro w zgodzie z naturą

Pomysłodawcą ekocertyfikatu Zielone Biuro jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska z siedzibą w Krakowie. Już w roku 2004 zrodził się pomysł wyróżnienia, poprzez przyznanie ekocertyfikatu, organizacji, które były w tamtym czasie liderami w dążeniu do rozwoju zrównoważonego.

Tanie nowoczesne biuro

Obecnie własne biuro nie jest potrzebne do prowadzenia każdego biznesu, bo bywa niepotrzebnym kosztem, ale w większości przypadków nie można się bez niego obejść.