własna firma

TOPICS

Motywacja = sukces?

Jim Ryun powiedział “Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać”. To dlatego tak niewielu dochodzi do upragnionego celu.

Wybieram faktoring

Przeglądając oferty produktowe banków i innych podmiotów świadczących usługi finansowe, przedsiębiorca może odnieść wrażenie, że usługa odpowiadająca jego aktualnym potrzebom jest na wyciągnięcie ręki.

Kobiety w biznesie nie mają trudniej

Płeć w poważnym biznesie nie odgrywa żadnej roli, więc kobiety nie powinny się obawiać, że będzie im trudniej niż mężczyznom – mówi Monika Zagajska, która niedawno porzuciła pracę w korporacji, a dziś prowadzi już trzy własne perfumerie. Przestrzega jednak przed zbyt pochopną decyzją o zostawianiu pracy na etacie.

Tworzenie biżuterii to spełnienie moich marzeń

Od wielu lat Magdalena Frąckowiak realizuje się w roli modelki. Sukcesy na światowych wybiegach pozwoliły jej spełnić marzenia z dzieciństwa i rozpocząć produkcję własnych wyrobów jubilerskich. Jak sama mówi, kreatywną duszę miała od zawsze, a teraz wreszcie może się w tej materii realizować.

Ubezpieczenie dla małej firmy? Warto!

Prowadząc swój biznes rzadko zdajemy się na to co przyniesie los. Przedsiębiorcy biorą przyszłość we własne ręce, aby zapewnić bezpieczną przyszłość dla własnej firmy. W realizacji tego zadania dużym wsparciem okazuje się ubezpieczenie dla firm.

Czysty zysk!

O tym, że poprzez biznes można spełniać swoje marzenia i że nawet najbardziej abstrakcyjny pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę opowiadają nam siostry – Anna i Ula Bieluń – założycielki Ministerstwa Dobrego Mydła - małej rodzinnej mydlarni położonej w Kamieniu Pomorskim.

Finanse małych przedsiębiorstw

W przeważającej większości przedsiębiorcy działający w Polsce to tzw. mikroprzedsiębiorcy, a ponad 95 proc. firm aktywnie działających na polskim rynku zatrudnia poniżej dziewięciu pracowników.

Od mikro do makro

Uciekając od akademickiej definicji, sprzedaż bezpośrednia to osobisty kontakt sprzedającego z potencjalnym klientem, odbywający się poza siedzibą sprzedawcy.

Blogosfera a siła marki

Z biegiem czasu blogerzy stali się opiniotwórcami, potem „nowymi celebrytami”. Zaczęli być zapraszani na pokazy mody, do prowadzenia eventów, zaczęli uczestniczyć w życiu publicznym także poza blogosferą.

Rewolucja w znakach towarowych

W ciągu ostatniego półrocza w prawie znaków towarowych zaszły istotne zmiany zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym. Wprowadzono w Polsce nowy system rozpatrywania zgłoszeń znaków wzorowany na systemie unijnym.

Czas na własny biznes!

Karolina Kukiełka – pracowała na Wall Street, ale postanowiła zmienić swoje życie i założyła własną firmę produkującą pościele.

Dodatkowe finansowanie przedsiębiorstw

Według aktualnych badań, już ok 40 proc. przedsiębiorstw korzysta z bankowych produktów kredytowych. Natomiast kolejne 15 proc. firm bierze pod uwagę możliwość skorzystania z nich w przyszłości. To prawie dwa razy więcej niż kilka lat temu.

Pierwsza firma w sieci

Prowadzenie biznesu to bardzo łatwa sprawa. Jednak, mimo że takie to proste, wiele przedsiębiorstw upada. To oznacza, że prowadzenie własnego przedsięwzięcia wcale nie jest takie oczywiste jakby się mogło wydawać.

Prestiż firmy wirtualnie

Czy właściciel firmy chciałby aby jego firma posiadała profesjonalny adres kojarzony ze stabilną oraz nowoczesną organizacją przyjmując swoich kontrahentów w przygotowanych do tego salach i posiłkując się profesjonalną obsługą?