Home » E-biznes » Allegro Biznes z opcją odroczonej płatności nawet o 60 dni
E-biznes

Allegro Biznes z opcją odroczonej płatności nawet o 60 dni

allegro biznes
allegro biznes

Piotr Truszkowski

Head of B2B w Allegro

Od lutego klienci firmowi mogą korzystać z platformy Allegro Biznes przeznaczonej dla transakcji B2B. Na kupujących, oprócz szerokiego asortymentu i ponad 100 tys. sprzedających, czekają również atrakcyjne rabaty oraz możliwość odroczenia płatności nawet o 60 dni.

Jakie korzyści odniosą firmy, które będą kupować na platformie Allegro Biznes, względem popularnego serwisu przeznaczonego dla osób fizycznych?

Klienci biznesowi mają dostęp do tych samych ofert co klienci prywatni, mogą jednak dodatkowo korzystać z bardzo atrakcyjnych funkcjonalności przeznaczonych tylko dla transakcji typu B2B. Takich ofert jest już na platformie ok. 120 mln a ich liczba stale rośnie. Oprócz szerokiego asortymentu nasi klienci chwalą sobie także bardzo atrakcyjne ceny, dodatkowo wzmacnianie zniżkami wolumenowymi. Obecnie na platformie jest już ponad 40 mln ofert, które dają możliwość skorzystania z takiej formy zniżki – rabaty dochodzą nawet do 55 proc.

Kolejną funkcjonalnością platformy, którą kupujący bardzo cenią, jest możliwość odroczenia terminu płatności nawet o 60 dni. Wystarczy, że kupujący przejdzie prosty proces weryfikacyjny z naszym partnerem finansowym i po uzyskaniu akceptu może dokonywać zakupów z odroczoną płatnością. Aby skorzystać z podobnej opcji w stacjonarnej hurtowni, trzeba wcześniej przez wiele tygodni budować odpowiednią historię transakcyjną, a i tak opcja odroczenia płatności działa tylko w jednym, konkretnym sklepie i najczęściej nie przekracza 30 dni. U nas kupujący może płacić z odroczeniem w dowolnym momencie, kupując od każdego sprzedającego, bez żadnej umowy kredytowej. Musi wyłącznie wybrać spośród dostępnych terminów spłaty od 21 do 60 dni. Co więcej, transakcja jest bezpieczna również dla sprzedawców. Dzięki faktoringowi pełnemu, sprzedawca ma gwarancję otrzymania swoich pieniędzy niezwłocznie po sprzedaży. Aktualnie trwa promocja, obowiązującą do końca maja, w której klient nie ponosi żadnych kosztów przy wyborze płatności za 21 dni.

Jakie wnioski płyną z pierwszych dwóch miesięcy działania Allegro Biznes? Firmy z jakich branż są najliczniej obecne na platformie?

Liczba użytkowników Allegro Biznes sukcesywnie rośnie. Jeśli chodzi o branże, to na Allegro Biznes dominuje elektronika, narzędzia i materiały budowlane, a także części auto-moto.

Co istotnie, Allegro Biznes nie jest jedynie platformą do zakupów hurtowych. Oprócz zakupów wolumenowych, np. półproduktów, Allegro Biznes jest dla firm także miejscem do wygodnych, atrakcyjnych finansowo i logistycznie zakupów regularnych, niezwiązanych z profilem działalności firmy. Mam tu na myśli uzupełnianie zapasów do codziennego funkcjonowania biura i zakup np. materiałów biurowych, środków czystości, produktów spożywczych dla pracowników czy sprzętu do pracy. Funkcjonalności platformy będziemy sukcesywnie rozwijać, planujemy m.in. nowe formuły dostaw dla zakupów gabarytowych i wolumenowych czy też uatrakcyjnienie opcji leasingu, co ułatwi zakupy droższego sprzętu. Klienci bardzo chętnie korzystają też z długich terminów płatności (45, 60 dni), co potwierdza fakt, że nasza oferta skutecznie odpowiada na lukę na rynku.

Jaki jest potencjał segmentu rynku e-commerce skierowanego do transakcji typu B2B w Polsce? 

Cały rynek e-commerce w segmencie zakupów firmowych w Polsce wyceniany jest na ok. 340 mld zł. Spora jego część jest do zaadresowania przez ofertę Allegro Biznes. Co ważne, segment zakupów B2B w handlu internetowym rośnie szybciej niż segment zakupów konsumenckich. Pandemia nie stworzyła nowych trendów w e-handlu, ale je zdecydowanie przyspieszyła. Zjawisko stopniowego przechodzenia na zakupy on-line obserwujemy już bowiem od kilku lat. Ponadto badania pokazują, że ok. 70 proc. podmiotów działających na rynku B2B ocenia, że kanał e-commerce zostanie ich głównym kanałem handlowym.

Next article