Home » Edukator przedsiębiorcy » Dlaczego warto rozwijać biznes w branży fotowoltaicznej z OLX?
Edukator przedsiębiorcy

Dlaczego warto rozwijać biznes w branży fotowoltaicznej z OLX?

Kiedy fotowoltaika po raz pierwszy zagościła na dachach domów jednorodzinnych i instytucji, była to inwestycja klientów, dla których najważniejszy był aspekt ekologiczny.

Dzięki zewnętrznym systemom wsparcia w postaci dotacji i grantów na projekty unijne można zauważyć napływ klientów szukających możliwości dofinansowania inwestycji w fotowoltaikę. Przełożyło się na to również wprowadzenie systemu prosumenckiego. Prace legislacyjne zmierzające do wprowadzenia instytucji prosumenta rozpoczęły się w roku 2013. Zakończyły się one dopiero w roku 2016. Wyraźnie widać pozytywny wpływ wprowadzonych rozwiązań prawnych. Na koniec 2015 roku istniało około 4000 instalacji prosumenckich, a na koniec 2020 już ponad 450 tysięcy. Łączna generacja energii ze źródeł fotowoltaicznych osiągnęła 1 lutego 2021 roku ponad 4 GW mocy.

fotowoltaika

Pandemia przeniosła większość aktywności zakupowych do internetu – to sygnał, który należy wziąć pod uwagę próbując dotrzeć do odbiorców ze swoją ofertą. Przy planowaniu działań marketingowych warto zastanowić się, gdzie ludzie szukają informacji w ważnych dla nich kwestiach. Co musimy wiedzieć o naszych odbiorcach? Kiedy szukają informacji (pora roku, pora dnia), jaka forma i treść przykuwa ich uwagę oraz jakie są ich motywacje w podejmowaniu decyzji zakupowych/inwestycyjnych. Znalezienie odpowiedzi na te pytania jest kluczowym elementem budowania strategii pozyskiwania klientów.

fotowoltaika

W planowaniu działań promocyjnych warto sięgnąć po rozwiązania, które sprawdzają się na rynku i są dostępne od ręki. OLX jest jednym z serwisów, który koncentruje na rynku najwięcej ogłoszeń związanych z fotowoltaiką, a ich liczba stale rośnie. Dziennie średnio niemal 3 tys. osób szuka na OLX ogłoszeń związanych z fotowoltaiką. Obserwujemy 34 proc. więcej wyszukiwań produktów i usług fotowoltaicznych miesiąc do miesiąca. Docieranie do osób faktycznie zainteresowanych panelami fotowoltaicznymi jest zadaniem trudnym, szczególnie kiedy Twoja firma nie ma ustalonej pozycji na rynku, a konkurencja stale rośnie. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem jest strona firmowa na OLX, którą możesz założyć w ramach pakietu ogłoszeń. Strona ta sprawi, że wszystkie zamieszczone przez Ciebie ogłoszenia na OLX będą widoczne w jednym miejscu wraz z kompletnymi informacjami na temat Twojej działalności.

Nie istnieje gotowy schemat, który gwarantowałaby 100 proc. skutecznego dotarcia do grupy docelowej. Jedno jest pewne – rynek fotowoltaiczny jest „rozgrzany” i należy tę sytuację umiejętnie wykorzystać. Wielu klientów indywidualnych ma już swoje instalacje, potrafi ocenić ich działanie i chętnie dzieli się opinią. Dlatego każdorazowo poproś o nią po zakończonej realizacji. Rekomendacja jest jednym ze skuteczniejszych narzędzi wsparcia marketingu i sprzedaży. Klienci potrzebują czasu i wiedzy, żeby móc podjąć decyzję inwestycyjną. Dlatego w poszukiwaniu zainteresowanych odbiorców nie należy ograniczać się do sporadycznych działań, lecz systematycznie budować wizerunek profesjonalisty w branży. Fotowoltaika jest dla „przeciętnego Kowalskiego” tematem stosunkowo nowym i trudnym do zrozumienia. Chcąc budować wizerunek profesjonalisty z branży fotowoltaicznej, należy przewidzieć działania nastawione na edukację klienta. Praktyczna wiedza przekazana w atrakcyjny sposób, uproszczone treści dopasowane do odbiorców – to sposoby na przyciągnięcie uwagi i wzbudzenie zaufania.

Więcej o możliwościach dla firm znajdziesz pod adresem biznes.olx.pl.

fotowoltaika
Next article