Home » Edukator przedsiębiorcy » Pracownik w trybie home office? Nauka języków obcych online to idealny benefit
Edukator przedsiębiorcy

Pracownik w trybie home office? Nauka języków obcych online to idealny benefit

eTutor
eTutor

Podczas epidemii koronawirusa wiele osób zaczęło pracować w trybie zdalnym. Tym samym możliwość tzw. home office przestała być dla nich benefitem. Pracodawcy poszukujący dla nich nowych świadczeń pozapłacowych, chętnie decydują się na kursy języków obcych online.

 Przymusowy lockdown sprawił, że obecnie sporo pracowników wykonuje obowiązki zawodowe poza siedzibą firmy. Chociaż dla wielu jest to nowy tryb pracy, z badań wynika, że w domu pracuje im się efektywniej i szybciej, dzięki czemu mają więcej czasu wolnego. W dodatku ponad jedna czwarta ankietowanych deklaruje, że preferuje pracę zdalną i mogliby pracować w ten sposób na stałe. Tym samym odnajdujący się w nowej rzeczywistości pracodawcy, chcąc odpowiedzieć na nowe potrzeby pracowników, a także nadal oferować możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju osobistego, decydują się na zajęcia językowe na platformach internetowych.

Pracownicy zdalni rozwijają kompetencje – wybierają naukę języków obcych

Już blisko co trzeci pracownik uważa, że benefit w postaci dofinansowania nauki języków obcych jest najbardziej atrakcyjnym świadczeniem pozapłacowym. Stacjonarne zajęcia w dobie koronawirusa przestały być preferowanym rozwiązaniem, dlatego pracownicy zdalni chętnie decydują się na dopasowane indywidualnie kursy internetowe. – Beneficjenci platformy online mogą uczyć się języka obcego w dowolnej chwili (np. podczas karmienia dziecka czy na siłowni) oraz w indywidualnym tempie, co skutecznie ułatwia i przyspiesza naukę. Z kolei interaktywność i spersonalizowanie narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję, korzystnie wpływa na efektywność uczenia się – podkreśla specjalista platformy językowej eTutor.

Niewątpliwą zaletą nauki języka obcego na platformie internetowej w dobie epidemii koronawirusa jest możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji, bez narażania zdrowia. Dzięki temu można w pełni bezpiecznie inwestować w rozwój, bez względu na sytuację epidemiczną w kraju. Dodatkowo pracownicy wiedzą, że dobra znajomość języka obcego przekłada się na przewagę konkurencyjną firmy, usprawnienie procesów i lepsze wykonywanie zadań, co w efekcie wpływa pozytywnie także na ich pozycję zawodową. Chociaż nauka języków obcych online umożliwia komunikację z zagranicznymi klientami lub współpracownikami, to umożliwia również dostęp do wiedzy z całego świata, co często przekłada się na większe samozadowolenie pracownika.

Dlaczego kursy językowe online opłacają się pracodawcom?

Pozapłacowe benefity internetowe są odpowiedzią na potrzeby pracowników. Społeczna izolacja dowiodła, że wielu z nich zaoszczędzony np. na dojazdach do pracy czas przeznaczało na uzyskiwanie i rozwijanie nowych umiejętności oraz kompetencji cyfrowych, w tym także naukę języków obcych. Dlatego też firmy, w których pracownicy decydują się na wykonywanie obowiązków w trybie zdalnym, częściej wybierają zajęcia online, minimalizując koszt szkoleń językowych w firmie przy równoczesnym zachowaniu jakości. Nauka języka obcego online na platformie eTutor jest również bardziej opłacalna, gdyż nie wymaga obsługi ze strony działów HR. Pracownicy samodzielnie rejestrują się i uczą na platformie internetowej, a ich wyniki i zaangażowanie w naukę pozwalają precyzyjnie zmierzyć narzędzia analityczne i raportujące dostępne w panelu pracodawcy.

Nauka języków na platformie eTutor to także świadomy wybór zgodny z zasadą „less waste”, gdyż nowoczesne technologie skutecznie ograniczają produkcję odpadów, które generują m.in. szkolenia stacjonarne, co wspiera proekologiczne wybory konsumenckie, a także jest zgodne z oczekiwaniami i sposobem życia wielu pracowników. Taki benefit pozapłacowy to także idealne rozwiązanie dla każdej nowoczesnej firmy, która chce sprostać cyfryzującemu się rynkowi pracy i tym samym rozwijać nie tylko kompetencje intelektualne, społeczne i techniczne, ale również kompetencje cyfrowe, które przez ekspertów World Economic Forum zostały określone mianem kompetencji przyszłości.

Dlatego już teraz wybierz kursy językowe eTutor – wykonaj darmowy test dla całej firmy!

Aktualnie można wypróbować platformę eTutor przez 3 miesiące za darmo dla całej firmy! Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: [email protected]

*Źródło: Raport Pracuj.pl, „Benefity – czyli co motywuje pracowników?”, 2018.
Raport Nationale Nederlanden, „Rodzina przyszłości”, 2020.

Next article