Home » Edukator przedsiębiorcy » Bank, który wspiera Twój biznes
Edukator przedsiębiorcy

Bank, który wspiera Twój biznes

W obecnych czasach prowadzenie mikro i małej firmy jest nie lada wyzwaniem. Podwyżki cen surowców, produktów, niestabilna sytuacja na rynkach światowych… to wszystko sprawia, że przedsiębiorcy działają na bardzo niepewnym rynku. Dlatego też, by ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie swoich biznesów, Nest Bank przygotował wiele prostych rozwiązań, w tym uczciwe finansowanie i bezkosztowe prowadzenie konta.

Z czego słynie Nest Bank?

Nest Bank to specjaliści od kont i kredytów dla mikro i małych przedsiębiorców. Znając dobrze oczekiwania najmniejszych firm, Nest może skupić się na ich potrzebach i dopasować dla nich indywidualne rozwiązania, jak np. darmowe i bezwarunkowe konto dla firm (BIZnest Konto), czy też przyjazne finansowanie – kredyty i limit w koncie.

Co ważne, w Nest firma może nie tylko bezpłatnie prowadzić konto, ale także bez opłat korzystać z pierwszej karty debetowej oraz bezpłatnie realizować internetowe przelewy krajowe Elixir, w tym do ZUS i US.

Nest Bank szanuje czas i pieniądze każdego przedsiębiorcy. Stąd też większość formalności, nawet tych związanych z kredytowaniem można zrealizować szybko, bez kolejek, bez dodatkowych dokumentów, przez internet.

Oczywiście Nest posiada również produkty bankowe dla klientów indywidualnych. Z flagowego konta Nest Banku – Nest Konta – można korzystać na co dzień bez opłat i otworzyć lokaty na bardzo atrakcyjnych warunkach, a nawet zarabiać na jego polecaniu. Za skuteczne polecenie konta osobistego klienci banku mogą otrzymać 50 złotych, a za konto firmowe – nawet 200 złotych. Łącznie można zyskać nawet 2000 złotych. Szczegółowe informacje o programie poleceń Nest Banku znajdziecie tutaj: nestbank.pl/program-polecen.

Zyskaj jeszcze więcej dzięki Nest Bankowi

Nest Bank to nie tylko minimum formalności, darmowe konto i karta, ale również dodatkowe możliwości dla klientów. W jednym z programów dla przedsiębiorców można uzyskać terminal płatniczy za 0 zł oraz nawet 400 zł premii. Ponadto Nest zmienił swoją identyfikację wizualną – jego wygląd stał się bardziej nowoczesny. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, bank posiada szereg innowacyjnych narzędzi i wkrótce wprowadzi nowości. Przykładowo niedługo w Nest Banku dostępne będzie konto na selfie, a od niedawna klienci Nest mają także do dyspozycji nowy sposób płatności kartą w Internecie – Visa Mobile.

Visa Mobile w Nest Banku

Visa Mobile to nowa metoda płacenia. Pozwala jeszcze sprawniej niż dotychczas płacić za zakupy w internecie (w sklepach online czy aplikacjach mobilnych). Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o wyeliminowaniu takich przeszkód, jak ręczne wprowadzanie danych z karty czy konieczność podania pełnego hasła do logowania. Aby zapłacić wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu czy w aplikacji i zatwierdzić płatność na smartfonie. Z Visa Mobile mogą korzystać wszyscy klienci Nest Banku – zarówno firmowi, jak i indywidualni. Więcej informacji: nestbank.pl/visa-mobile.

Finansowanie szyte na miarę

Nest Bank do swojej oferty wprowadził niedawno kredyt dla małych spółek na podobnych zasadach jak kredyt dla mikro firm. Oznacza to, że nawet spółki z o.o. mogą skorzystać z finansowania wymagającego minimum formalności. Nest Bank zdaje sobie sprawę z tego, że spółki z o.o. mogą być nadal małymi przedsiębiorstwami, a nie wielkimi korporacjami. Dla nich właśnie stworzony został kredyt w Nest Banku, który można otrzymać w ciągu 24 godzin, niezależnie od tego, czy jest się obecnym klientem Nest Banku, czy też nie. Kwota maksymalna kredytu wynosi 600 tys. zł, a okres kredytowania to aż 96 miesięcy. Kredyty dla spółek, tak jak pozostałe kredyty w Nest Banku są objęte gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego. Jednak to nie koniec nowości – na jesień Nest Bank szykuje ofertę również dla większych spółek z sektora MŚP.


Nota prawna
BIZnest Konto jest rachunkiem płatniczym prowadzonym przez Nest Bank S.A. („Bank”) na rzecz przedsiębiorców w PLN. Nest Konto jest rachunkiem płatniczym prowadzonym przez Bank na rzecz konsumentów w złotych. Brak opłat i prowizji za wskazane w reklamie czynności lub usługi nie wymaga spełnienia przez Klienta jakichkolwiek warunków. Za pozostałe usługi związane z kontem, w tym otwarcie i prowadzenie każdego kolejnego konta oraz wydanie i obsługa drugiej i kolejnej karty debetowej, Bank nalicza opłaty i prowizje: a) w przypadku Biznest Konta – zgodnie z „Tabelą opłat i prowizji dla Klientów biznesowych – oferta Rachunków i Kart” b) w przypadku Nest Konta – zgodnie z „Tabelą opłat i prowizji dla Klientów Indywidualnych – oferta Rachunków i Kart”.
Nominalne roczne oprocentowanie środków na Biznest Koncie oraz Nest Koncie jest zmienne i na dzień 06.04.2022 r. wynosi 0 proc., przy czym podana wartość nie uwzględnia należnych opłat i prowizji.
Kredyt dla Spółek MICRO jest kredytem oferowanym przez Bank spółkom z ograniczoną odpowiedzialnością na finansowanie bieżących działalności gospodarczej. O kredyt mogą starać się spółki z o.o. posiadające przychód roczny ze sprzedaży do kwoty 5 mln zł, które spełniają aktualne wymagania Banku w szczególności co do struktury właścicielskiej oraz stażu działalności. Maksymalna kwota kredytu to kwota uwzględniająca kredytowane opłaty i prowizje, o które zostanie pomniejszona udostępniana Klientowi kwota kredytu. Wstępna decyzja kredytowa ma charakter niewiążący i może ulec zmianie. Udzielenie oraz wysokość kredytu są uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Oprocentowanie kredytu jest zmienne. Zasady ustalania i zmiany oprocentowania kredytu określa umowa i regulamin. W ofercie istnieje również możliwość skorzystania z zabezpieczenia spłaty w postaci gwarancji PLD de minimis.
Next article