Home » Finanse » Lepiej porównywać niż przepłacać, a szczególnie w finansach
finanse

Lepiej porównywać niż przepłacać, a szczególnie w finansach

Jak wybrać kredyt z porównywarką Totalmoney.pl
Jak wybrać kredyt z porównywarką Totalmoney.pl
Jak wybrać kredyt z porównywarką Totalmoney.pl

Anna Serafin

Ekspert porównywarki finansowej Totalmoney.pl

Kiedy kupujemy telewizor, buty sportowe czy rezerwujemy nocleg w hotelu, naturalnym jest to, że porównujemy ceny by znaleźć miejsce, w którym wydamy najmniej pieniędzy za to samo. Niestety w przypadku wyboru kredytu, porównywanie ofert różnych banków nie weszło nam jeszcze w krew – najczęściej swoje kroki kierujemy do banku, który znamy i z którego usług już korzystaliśmy. W większości przypadków się to jednak nie opłaca. Banki chętniej zaoferują lepsze warunki nowym osobom, aby zachęcić ich do wejścia w grono klientów.

Pożyczając 50 tys. zł na 5 lat, możemy oddawać miesięcznie do banku 1 030 zł albo… 1 313 zł. Możemy przepłacić prawie 300 zł miesięcznie i 17 000 zł przez cały okres kredytowania dlatego, że kredyt gotówkowy wzięliśmy w pierwszym lepszym banku, bez wcześniejszego porównania ofert.

Porównywarka finansowa to oszczędność czasu i pieniędzy

Nie musimy odwiedzać kilkunastu placówek różnych instytucji lub samodzielnie przeczesywać ich stron internetowych. To wszystko zrobi za nas porównywarka finansowa Totalmoney.pl. Na jednym ekranie można porównać aktualne i sprawdzone oferty kredytu gotówkowego z 10 największych banków.

Czym się kierować przy wyborze oferty kredytu gotówkowego?

Głównym kryterium jest oczywiście koszt. Złożenie zapytań o kredyt w kilku instytucjach zwiększa szansę na uzyskanie finansowania. Ale do których banków zwrócić się w pierwszej kolejności?

Na Totalmoney.pl znajdziemy przydatną funkcję – filtrowanie oferty według najwyższej szansy na kredyt. Na podstawie wewnętrznych statystyk dotyczących tego, które banki najczęściej wydawały decyzje pozytywne, można wyliczyć prawdopodobieństwo przyznania kredytu przez dany bank w konkretnej kwocie.

Analizując oferty kredytów, warto również sprawdzić, czy bank nie wymaga skorzystania z dodatkowych produktów.

Porównywarka finansowa to oszczędność czasu i pieniędzy.

Jak wybrać kredyt z porównywarką Totalmoney.pl
Next article