Home » Finanse » Ubezpieczenia należności w Euler Hermes Polska
Finanse

Ubezpieczenia należności w Euler Hermes Polska

ubezpieczenie należności
ubezpieczenie należności

Czy możemy kupić sobie komfort w biznesie? Jak najbardziej! Wykupując na przykład ubezpieczenie należności w doświadczonej firmie, specjalizującej się w tej dziedzinie. Jak to działa w praktyce? Spieszymy z odpowiedzią i zapraszamy do lektury!

Ubezpieczenie należności – czym dokładnie jest?

Ubezpieczenia należności to zabezpieczenie dla przedsiębiorcy, chroniące jego firmowe finanse. Co to dokładniej oznacza? Że może on ubezpieczyć się przed ewentualną niewypłacalnością klienta oraz przed ciągnącymi się w nieskończoność płatnościami z usługi i towary. Jest to coraz częstsze zjawisko, ponieważ, jak zanotowali ekonomiści niewypłacalność firm w 2021 roku wzrosła nawet o 82 procent! Oznacza to, że każdy z nas może stać się ofiarą niezapłaconych faktur, przez co sami być narażeni nie tylko na straty, ale nawet bankructwo. Stąd też produkt, jakim jest ubezpieczenie należności, może przed tym skutecznie ochronić.

Podczas trwającej zwykle rok umowy z zakładem ubezpieczeniowym, ubezpieczone zostaną wszystkie faktury z odroczonym terminem płatności. Jeśli dany klient nie wywiąże się z umowy i nie zapłaci w należytym terminie – zakład ubezpieczeniowy rozpocznie dochodzenie, a firmie wystawiającej faktury wypłaci zabezpieczenie. Jest to bardzo cenne w branżach (np. rolniczej), gdzie terminy płatności są odroczone nawet o 180 dni, a w ciągu nich może wydarzyć się tak naprawdę wiele. Jednak to nie wszystko – niektóre, renomowane zakłady ubezpieczeniowe oferują również sprawdzanie na bieżąco wypłacalność kontrahentów oraz ustalają limity handlowe, dzięki czemu można uniknąć zawarcia umowy z niewypłacalnym odbiorcą.

Ubezpieczenie należności w Euler Hermes Polska – czym się charakteryzuje?

Euler Hermes Polska specjalizuje się głównie w ubezpieczeniach należności. Stąd też posiada nieocenione doświadczenie w tej kwestii oraz oferuje całe pakiety zabezpieczające przedsiębiorcę przed ryzykiem braku płynności finansowej. Ubezpieczenie należności w Euler Hermes obejmuje nie tylko zabezpieczenie faktur, ale również stałe monitorowanie sytuacji finansowej kontrahentów. Za sprawą takiego działania na bieżąco można weryfikować opłacalność ruchów i decyzji, by nie blokować towaru i swoich mocy przerobowych.

To doskonałe rozwiązanie, by odzyskać kontrolę nad swoim biznesem i nie być zależnym od kontrahenta. W takim bezpiecznym układzie firma może się rozwijać i bez ryzyka inwestować. Dzięki ubezpieczeniu należności, którego koszt zaczyna się od 830 zł miesięcznie dla rocznej polisy, możemy zapewnić sobie to, co najważniejsze – komfort psychiczny. Ta kwota to zaledwie ułamek obrotów firmy, a nawet część zwrotu podatku w niejednym przedsiębiorstwie.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat ubezpieczeń należności?

Ubezpieczenie należności tak naprawdę jest stworzone dla każdego przedsiębiorcy. Mogą to być zarówno małe, jak i średnie i duże firmy – szczególnie jeśli nie posiadają oni działu windykacyjnego i zastępu analityków. Jak wszystkie ubezpieczenia, także i te, dotyczące należności są związane z ustalonymi limitami i zasadami, które omawia się indywidualnie z przedsiębiorcą. Mimo wszystko w Euler Hermes liczy się prosta i szybka procedura wypłaty odszkodowania – w myśl zasady „najpierw odszkodowania!” większość wniosków zatwierdzanych jest w uproszczonej formule. To dodatkowo podkreśla fakt, jak bardzo Euler Hermes ceni sobie czas i pieniądze swoich klientów.

Next article