Home » Franczyza » Franczyza – sposób na rozpoczęcie przygody z własnym biznesem
Franczyza

Franczyza – sposób na rozpoczęcie przygody z własnym biznesem

Franczyza staje się coraz bardziej popularnym sposobem na rozpoczęcie przygody z własnym biznesem. Aby spełnić oczekiwania potencjalnych franczyzobiorców, sieci starają się ulepszać swoje oferty. Co swoim partnerom oferuje jedna z największych sieci franczyzowych w Polsce?

Jakub Bilik

Dyrektor ds. ekspansji w Delikatesach Centrum

Co wyróżnia ofertę franczyzy Delikatesów Centrum na tle innych sieci?

To, co nas wyróżnia, to kompleksowość oferty. W czasie ponad 20-letniego doświadczenia w handlu detalicznym wypracowaliśmy wiele rozwiązań w każdym kluczowym obszarze. Wiemy, że poszukujący oferty franczyzowej dla siebie mogą skupiać się na różnych obszarach. Niekiedy jest to wsparcie marketingowe, czasem kwestie składania zamówień lub wsparcie operacyjne. Dlatego, kiedy nasi franczyzobiorcy zwracają się do nas z pytaniem, staramy się mieć na nie gotową odpowiedź bądź wspólnie znajdujemy odpowiednie rozwiązanie.

Jakie jeszcze elementy składają się na kompleksowość oferty Delikatesów Centrum?

Oprócz już wymienionych, są to m.in.: świeże dostawy każdego dnia, program lojalnościowy dla klientów sklepów i niemniej ważne szkolenia i doradztwo. Warto też zwrócić uwagę na politykę cenową, promocyjną i asortymentową.

Wspomina pan o szkoleniach i doradztwie. Na czym ono polega?

Nie oczekujemy, że nasz nowy franczyzobiorca będzie wiedział wszystko o prowadzeniu biznesu. Dlatego do prowadzenia sklepu przygotowujemy nie tylko samego franczyzobiorcę, ale i jego zespół. W tym celu w ramach Grupy Eurocash stworzyliśmy największą firmę szkoleniową w Polsce – Akademię Umiejętności Eurocash, która zapewnia merytoryczne i praktyczne wsparcie w podnoszeniu swoich kompetencji przez naszych klientów i ich personel. Każdy sklep ma też doświadczonego Doradcę Klienta, który na bieżąco wspiera franczyzobiorcę w kluczowych decyzjach i obszarach handlowych: od skompletowania zespołu po wsparcie w przygotowaniu sklepu do najważniejszych sezonów czy wprowadzanie nowych usług. Dzięki Akademii Umiejętności Eurocash i nowoczesnej platformie możemy przeprowadzać szkolenia dla franczyzobiorców i ich pracowników także bez konieczności dojazdów. Przez 24 godziny na dobę mają oni również dostęp do materiałów szkoleniowych, przydatnych w codziennej pracy w sklepie.

W sieci Delikatesy Centrum funkcjonuje program Delikarta. Czym wyróżnia się na tle innych programów lojalnościowych?

Blisko połowa sprzedaży w sklepach Delikatesy Centrum realizowana jest przy użyciu Delikarty – programu lojalnościowego personalizującego promocje za pomocą sztucznej inteligencji. Wiemy, jak gromadzić i przetwarzać ogromne ilości danych, by precyzyjnie kierować dedykowane promocje dla konsumentów. Delikarta i aplikacja Delikatesy Centrum sprawiają, że nasze sklepy cieszą się jednym z najwyższych współczynników powracających klientów w Polsce.

Na czym polega system świeżych dostaw każdego dnia?

Nasi franczyzobiorcy nie muszą martwić się o świeżość produktów. Mogą przez 6 dni w tygodniu zamawiać produkty świeże i otrzymywać je prosto do swoich sklepów. Nad jakością produktów pieczę sprawuje Dział Kontroli Jakości, który kontroluje cały proces: od wyjazdu produktów od dostawców, do wyjazdu z magazynu do sklepów.

Co jeszcze Delikatesy Centrum oferują swoim franczyzobiorcom?

Nie możemy zapomnieć o wsparciu marketingowym – w Delikatesach Centrum są to nie tylko gazetki, ale także ogólnopolska kampania telewizyjna. Dzięki systematycznemu wdrażaniu standardów i trwającemu remodelingowi, klienci naszych sklepów wiedzą, że to Delikatesy Centrum – bez znaczenia czy robią zakupy nad Bałtykiem, czy u podnóża Tatr. Chciałbym też wspomnieć o dostępności produktów marek własnych, tworzonych na wyłączność dla Delikatesów Centrum. Są to wędliny marki Szlachecka Wędzarnia, przepyszne pierogi, krokiety i zupy Jak babcię kocham, a od niedawna również włoska pizza i lasagne marki Mia Trattoria.

Next article