Home » Kobieta w biznesie 4 » Odważ się na własną transformację
Kobieta w biznesie 4

Odważ się na własną transformację

Agnieszka Przybysz
pionierka coachingu, ekspert relacji, autorka wielu książek m.in: Przyciągnij miłość, Kobieca Moc, Miłość & Pieniądze

zy Pani zdaniem każda kobieta jest w stanie stworzyć własną firmę, która będzie jej dawać nie tylko korzyści finansowe, ale także satysfakcję i poczucie spełnienia?

Myślę, że tak i nie. Zgadzam się, że każda kobieta, która ma takie chęci jest w stanie stworzyć własny biznes. Wiele kobiet jednak podejmowało takowe próby i wiele kobiet próbowało przetrwać w biznesie i wiele też ponosiło porażki. Statystyki mówią, że po dwóch latach działalności biznesu aż 80 proc. z nich upadnie. Nie każda kobieta jest w stanie wytrwać w biznesie, jeśli nie zrobi tego we właściwy sposób i zadba o prawidłową kolejność edukacji. Moim zdaniem, jeśli chcemy stworzyć swój własny biznes nie potrzebujemy do tego wcale specjalnych studiów, które nauczą nas biznesu.

Podstawowymi błędami kobiet, które chcą stworzyć swój własny biznes jest zaczynanie go pod wpływem inspiracji i chwili, nie patrząc na to, jakie masz ku temu umiejętności biznesowe i wewnętrzne. Ciągłe zwlekanie z wejściem do sfery biznesu i radzenie się tych, którzy niewiele o biznesie wiedzą, odradzają prowadzenie biznesu, albo z troski o kobiety, albo ze strachu przed porażką. Kobieta powinna na początku zadbać o to, co jest najważniejsze, a mianowicie o umiejętności wewnętrzne i kobiecą moc, podniesienie poczucia zasługiwania na obfitość, w tym pieniądze, oczyszczenie i usunięcie blokad w przyjmowaniu obfitości, podniesienie poczucia własnej wartości, co za tym idzie podniesienie wiary we własne możliwości i zbudowanie mocnej stabilnej relacji ze sobą, a tym samym z otaczającym ją światem, w tym z rodziną.

A jak wyglądały Pani początki w prowadzeniu własnej firmy?

Kilkanaście lat temu, wypalona pracą i współpracą z niewłaściwymi ludźmi zostawiłam moją karierę w Polsce. Wyjechałam za moją pierwszą Bratnią Duszą na drugi koniec świata, tylko po to, by się wkrótce przekonać, że największa miłość mojego życia nie była gotowa do deklaracji.

Mieliśmy niewiele czasu dla siebie pomiędzy jego kolejnymi ważnymi biznesami, które wspierałam. Wkrótce potem doświadczyłam złamanego serca, miałam dość relacji na odległość. Kiedy udało mi się wyleczyć rany postanowiłam znów postawić na rozwój samej siebie. Dzięki zajmowaniu się rozwojem osobistym przez długie lata wiedziałam, że nie można wracać do przeszłości… zamknęłam ją, uwolniłam Ex – tak powstała metoda Przyciągnij Miłość. Postanowiłam odzyskać swoją moc wykreować biznes z pasją, a potem otworzyłam ponownie serce na nową miłość. Odtąd moją misją od wielu lat stało się pomaganie kobietom, ale też światłym mężczyznom, poprzez własne doświadczenia i tysięcy innych, którym pomogłam przyciągnąć miłość z łatwością.

Wierzę, że każdy zasługuje na wzajemną miłość i obfitość, dlatego stworzyłam skuteczne narzędzia i sprawdzony system Przyciągnij Miłość i w 2012 r. powstała idea Kobieca Moc.

Czy budując swój własny biznes miała Pani wsparcie rodziny? Jak wyglądały Pani relacje z najbliższymi?

Moja rodzina była zasmucona tym, że straciłam wszystko, obserwowała, jak sobie poradzę. Podniosłam się sama dzięki duchowej mocy, przy wsparciu jakie miałam w sobie. Potem zainwestowałam w 4-miesięczne szkolenie rozwojowo-biznesowe, coaching i mentoring, by przyspieszyć rozwój biznesu, dzięki pomocy Sharon, mojego pierwszego mentora.

Stale inwestując w edukację jako pionier coachingu – na szkoleniach i konferencjach coachingowych w USA byłam jedyną osobą z Polski.

Moja rodzina nie rozumiała przed długie lata, co tworzę, dopiero jak ukazały się moje pierwsze książki i jak dowiedzieli się, jak wielu osobom pomogłam odmienić ich los zrozumieli, jak ważną misję wykonuję.

A czym dla Pani jest sukces osobisty? Jakie inne korzyści, oprócz finansowych, może przynieść kobiecie prowadzenie własnego biznesu?

Moj sukces osobisty to związek z Bratnia Duszą. Ciepłe i dobre relacje z rodziną. Własny biznes daje mi na co dzień wiele satysfakcji, gdy słyszę kobiety, które mi opowiadają lub piszą, gdzie były kilka miesięcy lub lat wcześniej, gdy się poznaliśmy i co dokonały dzięki naszym narzędziom – raduje się moje serce i wiem, że to, co robię ma sens. Ponadto bycie swoim własnym szefem pozwala mi na realizacje własnych pomysłów – stworzyłam setki skutecznych narzędzi i kilkadziesiąt programów online. Pracując dla kogoś na etacie, nie miałabym takiej swobody, nie mogłabym pomóc tylu ludziom odnaleźć spełnienia w życiu osobistym i zawodowym. Za co jestem ogromnie wdzięczna.

Gdzie kobieta, która chce rozpocząć własną działalność może szukać wsparcia i motywacji do działania?

Proponuję zajrzeć sobie głęboko w serce i zadać pytanie: Gdzie jestem dziś? Gdzie chciałbym dojść w biznesie za rok? Co tak naprawdę jest największą przeszkodą, by rozwinąć dalej własny biznes lub firmę?

Na początku odpowiedź będzie: czas, pieniądze, odpowiedni ludzie… Aż sięgniesz głębiej i zobaczysz, że to nie pieniądze, nie ludzie, nie czas jest największą przeszkodą, a to, co jest w tobie, co sabotuje twoje pragnienia, co krzyczy zrób to inaczej, odważ się na własną transformację, uwolnij to, zapewnij sobie autentyczne wsparcie.

Next article