Home » Kobieta w biznesie 5 » Motywacja = sukces?
Kobieta w biznesie 5

Motywacja = sukces?

Kamila Rowińska – certyfikowany master facilitator, trener, dyplomowany coach oraz inwestor. Autorka i współautorka pięciu książek o tematyce biznesowej i coachingowej, w tym bestsellera „Kobieta Niezależna”. Jej całodniowe szkolenie o tej samej nazwie ukończyło w samym tylko 2015 roku blisko 5.000 osób – w Polsce, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W rocznym cyklu jej szkoleń bierze obecnie udział 235 osób, które chcą zwiększyć swoją skuteczność w osiąganiu celów prywatnych i biznesowych.

zym jest dla mnie sukces?

Jestem żoną, mamą dwójki dzieci, trenerem, mówcą motywacyjnym, autorką sześciu książek. Lubię pracować, rozwijać się̨, pomagać innym, prowadzić biznes, a przy tym wszystkim niezwykle ważny jest dla mnie balans. Nie godzę się na bogactwo finansowe kosztem zdrowia, rodziny, rozwoju, sportu czy czasu wolnego. Jestem świadoma poświęceń, które pojawią się w drodze na szczyt – zwłaszcza w początkowej fazie – mimo to zawzięcie dbam o balans.

Nie zadowala mnie jedynie wynik finansowy; chcę mieć wszystko: rodzinę, miłość, zdrowie, przyjaciół i stabilizację finansową. Gdy mam wszystko, co uznaję za wartościowe, gdy realizuję się na wysokim poziomie w każdej z dziedzin, które wybrałam – czuję się kobietą sukcesu.

Czym jest dla Ciebie sukces?

Zamiast mierzyć się ogólnie przyjętą miarą, zdecyduj co dla Ciebie oznacza SUKCES. Przyjrzyj się swoim przekonaniom i wartościom. Dla niektórych sukces będzie mierzony wielkością majątku, dla innych trwałością relacji rodzinnych, a dla jeszcze innych będzie to uzyskany tytuł naukowy, rozpoznawalność, pozycja społeczna, milionowa liczba subskrybentów na YouTube, otrzymanie odznaczenia państwowego czy Nagrody Nobla. Mogłabym długo wymieniać. Bez względu na to, przy jakiej definicji sukcesu świecą Ci się oczy, warto, abyś dokładnie ją poznał i zdecydował, co dla Ciebie oznacza sukces.

Dlaczego to takie ważne?

Definiowanie swojego własnego sukcesu, spójnego z wartościami i przekonaniami jest kluczowe dla jego osiągnięcia. Na sali szkoleniowej często spotykam osoby, które dzielą się ze mną swoimi niepowodzeniami w osiąganiu celów. “Wciąż nie potrafię zarobić więcej niż …” , “Nie mam motywacji do tego, aby schudnąć, już tyle razy zaczynałam i wciąż wracam do punktu wyjścia”.

Gdy przyjrzymy się bliżej temu, co mówią, okazuje się, że; w pierwszym przypadku, pieniądze tak naprawdę nie są dla tej osoby ważne lub nosi ona w sobie przekonanie, że ludzie zamożni, to ludzie nieszczęśliwi lub nieuczciwi. Jak przy takich przekonaniach ma budować swój majątek? Sama dla siebie ostatecznie będzie największym hamulcem.

W drugim przypadku, gdy zdrowie nie stanowi dla Ciebie wartości, ciężko będzie wytrwać w postanowieniu, aby zacząć odżywiać się racjonalnie i w większości przypadków uzależnienie od cukru wygra.

Jakie nawyki potrzebujesz wprowadzić, aby osiągnąć sukces w wybranej dziedzinie?

Na sukces przedsięwzięcia składają się nasze działania. Na nie natomiast wpływ maja nawyki. Możemy je tworzyć świadomie, a nawet zmieniać te, które już nabyliśmy. Najpierw jednak musimy zdać sobie sprawę z tego, które z nich doprowadzą nas do upragnionego celu. Idąc w kierunku lepszego zdrowia, warto wyrobić nawyk picia wody z cytryną po przebudzeniu, wchodzenia po schodach zamiast korzystania z windy, sięgania po nieprzetworzone jedzenie, stopniowego zwiększania aktywności fizycznej. Pragnąc szczęścia w rodzinie, musimy skoncentrować się na małych gestach, stosowanych nawykowo, które scalają bliskich.

Obserwując ludzi biznesu, możemy zauważyć ich dbałość o szczegóły, nawyk czytania, doskonalenia się, medytacji, słuchania, analizowania, starannego wykonywania planu. Te małe nawyki wdrożone w rutynę dnia codziennego pozwalają jednym osiągać większe wyniki od pozostałych. Motywacja natomiast jest stanem, który pozwala nam zacząć.

Next article