Home » Regiony dla biznesu » Piotrków Trybunalski dla inwestorów
Regiony dla biznesu

Piotrków Trybunalski dla inwestorów

Piotrkow-Trybunalski
Fot.: Kamil Pawlik
Piotrkow-Trybunalski
Fot.: Kamil Pawlik

Miasto posiada atrakcyjne tereny inwestycyjne pod działalność produkcyjną i magazynową, objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Największym atutem Piotrkowa Trybunalskiego jest jego lokalizacja, w centrum Polski, przy biegnącej wzdłuż jego zachodniej granicy autostradzie A1 oraz drodze ekspresowej S8, przebiegającej wzdłuż jego granicy północnej. Dzięki tym połączeniom drogowym oraz jednej z najważniejszych w Polsce linii kolejowej, miasto stało się idealnym miejscem dla inwestycji. Atrakcyjność inwestycyjną podnosi dodatkowo lokalne lotnisko z 1000 – metrowym, utwardzonym pasem startowym dla samolotów kategorii dyspozycyjnej oraz bliskość międzynarodowych portów lotniczych (Łódź – 50 km, Warszawa Okęcie – 130 km, Katowice – Pyrzowice – 140 km).

Tereny inwestycyjne

Miasto posiada atrakcyjne tereny inwestycyjne pod działalność produkcyjną i magazynową, objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, dobrze skomunikowane o powierzchniach od 0,4 ha do 5 ha.

Piotrkow-Trybunalski-rondo
Fot.: Kamil Pawlik

W Piotrkowie Trybunalskim od kilku lat funkcjonuje Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej (PSAG). Wyznaczone tereny inwestycyjne objęte są preferencyjną stawką dzierżawy. Wywoławczy miesięczny czynsz za dzierżawę gruntu wynosi 0,10 zł (netto) za 1 mkw. Okres dzierżawy wynosi 10 lat, z możliwością przedłużenia na kolejne lata lub zakup nieruchomości. Na terenach PSAG dopuszcza się działalność produkcyjną oraz usługową z wyłączeniem handlu jako działalności podstawowej, wyjątek stanowi branża motoryzacyjna i maszynowa, dla których taka działalność jest dopuszczalna. Obecnie w skład Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej wchodzi 10 nieruchomości, z których 6 jest już wydzierżawionych.

Piotrkow-Trybunalski-Wieza-cisnien
Fot.: Kamil Pawlik

Miasto posiada również atrakcyjną ofertę dobrze skomunikowanych terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych w sąsiedztwie zbiornika wodnego Bugaj. Są to nieruchomości usługowe przeznaczone pod działalność hotelarską, gastronomiczną, sportową i rekreacyjną oraz tereny pod budownictwo wielorodzinne przy nowo powstającym osiedlu mieszkaniowym.

Piotrkow-Trybunalski-Mediateka
Fot.: Kamil Pawlik

Lokalne ulgi inwestycyjne

Firmy inwestujące w Piotrkowie Trybunalskim mogą ubiegać się o przyznanie ulg inwestycyjnych w postaci zwolnień w podatku od nieruchomości.

Warunkiem uzyskania zwolnienia jest:

  • na okres 1 roku utworzenie co najmniej 5 nowych miejsc pracy lub poniesienie nakładów inwestycyjnych o wysokości co najmniej 300 000 zł
  • na okres 2 lata utworzenie co najmniej 10 nowych miejsc pracy lub poniesienie nakładów inwestycyjnych o wysokości co najmniej 600 000 zł
  • na okres 3 lata utworzenie co najmniej 25 nowych miejsc pracy lub poniesienie nakładów inwestycyjnych o wysokości co najmniej 1 500 000 zł.

Piotrkow-Trybunalski-rynek
Fot.: Kamil Pawlik
Next article