Home » Samochód w firmie » Części regenerowane = lepsze
Samochód w firmie

Części regenerowane = lepsze

Świat wokół nas cały czas się zmienia, ogromne zmiany zachodzą między innymi w branży motoryzacyjnej, a szczególnie w sektorze układów wydechowych.

Liczne zmiany prawne mają doprowadzić do sytuacji, w której układy wydechowe znikną z naszych pojazdów, a my będziemy korzystać jedynie z pojazdów elektrycznych. Kiedy finalnie się to stanie? Nie wiadomo. Obecnie wprowadzane regulacje nakładają na producentach pojazdów i ich właścicielach coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin. Dziś każdy nowy, spalinowy samochód osobowy ma katalizator i filtr cząstek stałych. Elementy systemów oczyszczania spalin służą ekologii, jednak ich koszt nie jest niski, często wymagają serwisowania. Potrzeba znalezienia tańszego rozwiązania doprowadziła do stworzenia metody przywracania sprawności filtrów i katalizatorów, czyli regeneracji.

Atuty regeneracji

Za pomocą regeneracji możemy zakupić część w pełni sprawną, w nawet kilkukrotnie niższej cenie niż w autoryzowanym serwisie. W czasach hiper inflacji każdy szuka oszczędności. Niższa cena wynika z faktu, że w procesie czyści się lub wymienia się jedynie jeden element – wkład, obudowa pozostaje oryginalna.

Ponieważ przy regeneracji wykorzystujemy istniejące elementy nie narażamy środowiska na dodatkową emisję szkodliwych związków, a także nie potrzebujemy wykorzystywać kolejnych zasobów naturalnych, np. metali. Przywracając sprawność systemu oczyszczania spalin powodujemy, że pojazd ponownie wydala mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Regeneracja jest procesem ekologicznym.

W ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się również z problemami dostępności części. Regenerację należy postrzegać jako usługę, jest to więc produkt „dostępny od ręki”. W przypadku regeneracji nie musimy czekać z dostawą, dostępnością podzespołów, utrudnieniami w transporcie itp. Eliminujemy wiele problemów. Wykonujemy usługę z użyciem elementów, którą już mamy. Wszystko to pozwala nam oszczędzić czas, który jest ogromnie ważny.

Postaw na jakość

Regeneracja ma bardzo dużo pozytywów, zdobywa zwolenników, coraz większe marki motoryzacyjne zaczynają regenerować części. Niestety są też firmy, które wykonują usługę niejako „przy okazji”. W branży układów wydechowych często serwisy kupują najłatwiejszą w obsłudze maszynę do regeneracji wodnej. Urządzenie przelewa przez filtr czy katalizator dużą ilość wody. Jest to najpopularniejsza i najtańsza metoda, która niestety nie może pomóc w każdym przypadku. Jeśli znajdujący się w środku wkład filtra czy katalizatora jest uszkodzony lub zbyt nisko wysycony metalami szlachetnymi to tak zwane mycie spowoduje jeszcze większe uszkodzenia i większe koszty.

Najlepszym rodzajem regeneracji jest wymiana wkładów, dzięki niej niesprawny element zastępujemy dobrym, w pełni wysyconym metalami szlachetnymi. Metodę wymiany wkładów z powodzeniem od kilkudziesięciu lat realizuje firma Kalińśki – Układy Wydechowe. Przedsiębiorstwo stworzyło własne, unikalne rozwiązanie, które doceniło wielu klientów. Zakres działań firmy dotyczy nie tylko całej Polski, ale również innych państw Unii Europejskiej. Usługa regeneracji może być wykonana zarówno w serwisie w podpoznańskich Chybach, jak i również wysyłkowo w dowolnym miejscu na świecie.

Warto zamawiać części przez sklep internetowy firmy Kaliński (link do sklepu https://kalinski.pl/sklep/). Przy realizacji takiej usługi bardzo ważna jest szybkość realizacji, każdy postój samochodu firmowego to strata, dla osoby prywatnej unieruchomienie samochodu oznacza sporo utrudnień w życiu. „Kalińscy” posiadają duży magazyn części, jeśli zamawiany przez klienta regenerowany katalizator czy filtr cząstek stałych jest już na magazynowej półce to prawdopodobnie na drugi dzień zostanie dostarczony przez kuriera we wskazane przez klienta miejsce.

Warto podkreślić, że w 2023 metoda regeneracji za pomocą wkładów firmy Kaliński zdobyła Złoty Medal Targów EKOTECH w Kielcach, została też produktem roku magazynu autoEXPERT. Wyróżnienia są dowodem najwyższej jakości świadczonych usług.

Korzystaj z regeneracji

Regeneracja to przyszłość, a części regenerowane są coraz chętniej wybierane. W przypadku filtrów cząstek stałych i katalizatorów ta metoda pozwala na zakup zdecydowanie tańszych części, które są w pełni sprawne, a sama usługa jest stale dostępna. Pamiętajmy jednak, że należy być ostrożnym wybierając warsztat, który wykonuje regenerację. Jeśli chcemy mieć sprawną część postawmy na zaufaną firmę z doświadczeniem. Firma Kaliński kilkadziesiąt lat regeneruje wymieniając wkłady, zyskując coraz więcej klientów i wygrywając coraz to nowsze nagrody za stosowane metody.

Co nas wyróżnia?

Next article