Skip to main content
Home » Business travel » Biznesowy strój w podróży
business travel

Biznesowy strój w podróży

biznesowy strój
biznesowy strój
Fot.: Marcin Klaban

Czym się kierować przy doborze stroju biznesowego?

Ireneusz Korzeniewski

Autor bloga www.styleman.pl

Coraz więcej biznesowych spotkań odbywa się w luźnej atmosferze, podczas lunchu czy też w zacisznej atmosferze VIP roomu – przy kieliszku dobrego koniaku i cygarze.

Na tego rodzaju spotkania nasz strój powinien zostać starannie dobrany. Szczególną uwagę powinniśmy skupić również na dodatkach stanowiących atrybuty każdego biznesmena.

Jak dobrać odpowiednią stylizację? Taką, która będzie nie tylko elegancka, ale i praktyczna w podróży. Należy postawić na wygodę, dobry krój i niegniotący się materiał.

W moim przypadku zawsze sprawdza się granatowa marynarka. Może być zarówno dwu jak i jednorzędowa. Do tego jasno szare lub w zależności od pogody, białe spodnie, popularne w krajach o ciepłym klimacie.

Koszula oczywiście biała lub jasno niebieska. Jeśli chodzi o krawat, zdania są podzielone. Dla mnie nie jest to komfortowa część garderoby. Znacznie wygodniejszy jest fular, dodatek już nieco zapomniany w męskich dodatkach, a jakże stylowy i podkreślający charakter stylizacji.

Ireneusz Korzeniewski: W doborze odpowiedniego stroju w podróży biznesowej należy kierować się rozwagą.
Fot.: Marcin Klaban

Widzę, że coraz więcej osób rezygnuje z krawatów. Być może pod wpływem artykułów, które ostatnio ukazywały się w światowej prasie. Naukowcy na podstawie badan na pewnej grupie mężczyzn stwierdzili, że zawiązany pod szyja krawat ogranicza swobodne krążenie aż o 15 proc., a to z kolei wpływa negatywnie na pracą mózgu i szybkość w podejmowaniu decyzji, co w biznesie jak wiemy, jest bardzo ważne.

Buty, jakże ważny element naszej garderoby. Muszą być w nienagannym stanie! Moim ulubionym modelem są mokasyny typu loufers lub od dłuższego czasu bardzo modne monki.

Dodatki. Jak wiemy jedyną męską biżuterią na spotkaniach powinien być zegarek. Stanowiący nie tylko narzędzie pracy, ale i podkreślający status. Ważne, aby odpowiednio dobrać go do stylizacji. Liczy się rodzaj paska, koperty i kolor. Zegarek, który mierzy nam czas w trakcie biegania będzie groteskowo wyglądał w zestawieniu z marynarką i koszulą.

Najbardziej jednak przydatnym w podróży elementem stylizacji jest torba lub walizka. Warto mieć ze sobą taki model, który jest funkcjonalny i łatwy do transportu i przechowywania np. hotelowej recepcji. Koniecznie na kołkach. Przemieszczając się ze spotkania na spotkanie nie będziemy przecież dźwigać wielkiej torby.

W doborze odpowiedniego stroju w podróży biznesowej należy kierować się rozwagą. Każdy element stylizacji jest ważny. Istotne, aby był wygodny, schludny i adekwatny do charakteru spotkania.

Next article