Home » Business travel » Podróże biznesowe inspirują!
business travel

Podróże biznesowe inspirują!

podróże
podróże

Paulina Ada Kalińska, Joanna Trepka

Loft37

Kobiety biznesu, właścicielki sklepu Loft37, opowiadają nam o swoich doświadczeniach z podróżami służbowymi – tymi dalekimi i bliskimi.

Czy w związku z biznesem dużo panie podróżują?

Podróżujemy praktycznie non stop. Mieszkamy i pracujemy w Warszawie, a cała nasza produkcja odbywa się w Częstochowie, dlatego raz, a czasami nawet dwa razy w tygodniu kursujemy na trasie Warszawa-Częstochowa i z powrotem. Często też odwiedzamy Poznań, a od miesiąca także Katowice, bo tam zlokalizowane są  nasze butiki. Poza tym często wyjeżdżamy z Polski na różnego rodzaju targi w poszukiwaniu inspiracji czy w celu nawiązania nowych kontaktów handlowych. Zatem śmiało możemy powiedzieć, że w zasadzie stale jesteśmy w podróży.

Czym i dlaczego najczęściej panie podróżują?

Podróże po Polsce odbywamy samochodem, co daje niezależność w poruszaniu się na miejscu, albo pociągiem. Jakiś czas temu odkryłyśmy intercity do Częstochowy. Podróż w ten sposób jest szybka i komfortowa. W jej trakcie można spokojnie popracować czy choć na chwilę odsapnąć. Podróżując za granicę zawsze wybieramy samolot. Na inne środki lokomocji szkoda nam czasu. 

Co uprzyjemnia paniom czas podczas podróży służbowej?

Jeśli w trakcie podróży nie pracujemy, to zazwyczaj czytamy. To doskonały moment na zaległą prasówkę albo książkę. W samochodzie słuchamy audiobooków. Podróż to też możliwość poznania ciekawych ludzi. Ostatnio w pociągu do Katowic poznałyśmy pisarza, który lada dzień wyda swoją książkę. Innym razem poznałyśmy Panią, która zajmuje się coachingem biznesowym. Takie nieoczekiwane spotkania bywają inspirujące.

Next article