Home » Business travel » W podróży za modowymi marzeniami
business travel

W podróży za modowymi marzeniami

Bizuu
Bizuu

Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak

Siostry Bizuu

Projektowanie wymaga dużej kreatywności. Czy macie w pamięci jakieś szczególne podróże, które zainspirowały was przy tworzeniu nowej kolekcji?

Podróże pomagają nam przede wszystkim nabrać dystansu, oddechu od tego, co dzieje się na co dzień. Są bezwzględnym elementem naszej pracy twórczej. Inspirują, wyciszają, dodają „skrzydeł”, pozwalają „uwolnić” się wenie twórczej. Mimo iż bardzo często związane są z naszą pracą (poszukiwanie materiałów, dodatków itp.), są bardzo inspirujące.

Od najmłodszych lat rodzice pokazywali nam różne urokliwe miejsca na świecie – poznawałyśmy różne kultury. Obydwie mieszkałyśmy i studiowałyśmy za granicą (Blanka – Bologna, Zuzia – Berlin). Nowy Jork, Tajlandia, Szwajcaria, Portugalia i wiele innych niesamowitych miejsc pomogły nam w wykreowaniu naszej zawodowej, życiowej drogi twórczej. Zawsze chciałyśmy czuć się obywatelkami całego świata, dlatego inspiracji szukamy nie tylko tuż obok, ale nawet na przysłowiowym „drugim końcu świata”.

Działacie w różnych miastach, jaki jest wasz ulubiony sposób przemieszczania się? Samochód, pociąg, a może samolot?

Zdecydowanie jest to pociąg, jeżeli chodzi o nasze przemieszczanie się pomiędzy Poznaniem i Warszawą.  Czasem pojawia się kryzysowa sytuacja, jak np. występ w telewizji o 8 rano, podczas gdy w przed dzień mamy pokaz w innym mieście – wtedy w grę wchodzi samolot.

Dalsze podróże zawodowe, wakacyjne to również samolot – celem oszczędności czasu i chyba naszego wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa.

Czym się zajmujecie w trakcie podróży, jeżeli nie siedzicie za kierownicą? Projektujecie nowe ubrania, śledzicie trendy czy może jest to dla was chwila relaksu i wytchnienia?

Śledzenie trendów, przeglądanie prasy modowej, wymyślanie nowych kreacji to dla nas czas relaksu, w codziennym biegu trudno znaleźć nam dwie, trzy godziny  totalnego wyłączenia, gdzie na spokojnie możemy o tym pomyśleć, także czas podróży to idealny czas na uspokojenie myśli i przelanie ich na papier.

Większość kobiet ma w swojej torebce kilka takich rzeczy, bez których nie rusza się z domu. Co jest dla was niezbędne podczas podróży?

Od pewnego czasu Bizuu ma w swojej ofercie torby, także przede wszystkim torby Bizuu stały się naszym nieodzownym atrybutem, który towarzyszy nam w podróży. Na pewno jest jeszcze aparat fotograficzny – nigdy nie wiemy, czy nie trafimy na jakąś inspiracje, która czasem może nie jest dosłowna, ale staje się motywem przewodnim naszej kolekcji. Poza tym notes i kolorowe pisaki do zapisywania pojawiających się nagle pomysłów.

Macie już swoje butiki w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, a także sklep online. Co dalej? Kolejne butiki w Polsce, a może międzynarodowa ekspansja?

Plany ekspansji są i zamierzamy je konsekwentnie realizować. Na pewno chciałybyśmy, aby Klientki w Polsce miały szerszy dostęp do naszych kolekcji.

Realizujemy także nasze marzenia dotyczące rynków zagranicznych, myślimy, że wisienką na torcie będzie butik Bizuu w Paryżu, a pomiędzy… może nie zapeszajmy na razie…

Next article