Skip to main content
Home » Edukator przedsiębiorcy » Internetowa wymiana walut online?
Edukator przedsiębiorcy

Internetowa wymiana walut online?

Internetowa wymiana walut online
Internetowa wymiana walut online

Z roku na rok wzrasta wartość polskiego rynku wymiany walut w internecie. W 2019 roku był on wyceniany na ponad 50 mld zł.

Stale rosnąca liczba rejestracji online oznacza, że tradycyjna wymiana walut w bankach i kantorach stacjonarnych przestaje być dla wielu klientów korzystna. Wyraźne zainteresowanie i wzrost widać w grupie klientów biznesowych, którzy coraz chętniej decydują się na korzystanie z internetowych platform wymiany walut.

Zysk firmy a e-wymiana walut

Kantory online coraz częściej tworzą dedykowaną ofertę usług dla przedsiębiorców, dzięki czemu mogą oni realizować firmowe potrzeby walutowe nie tylko skutecznie, ale również z zyskiem. Internetowe kursy walut mogą być nawet o 8 proc. lepsze niż w bankach i kantorach stacjonarnych, dzięki czemu właściciele mniej tracą na spreadach. I tak na przykład, kupując 1000 EUR przy użyciu platformy wymiany walut online, można jednorazowo zaoszczędzić ponad 200 zł, co przy współpracy z zagranicznymi kontrahentami i wykonywaniu wielu transakcji, może wiązać się z istotnym zyskiem dla firmy w skali roku. Co więcej, wybierając e-wymianę waluty, klienci biznesowi zyskują dodatkowo na niższych prowizjach transakcji, konkurencyjnych cenach przelewów zagranicznych, a w najlepszym razie nawet na darmowych przelewach podczas regularnej wymianie środków.

Inne atuty transakcji walutowych online? Bezpieczeństwo, prostota i szybkość

Przedsiębiorcy chętnie dokonują internetowej wymiany walut, gdyż transakcje oraz wszystkie inne operacje są w pełni bezpieczne. Jest to możliwe dzięki innowacyjnym technologiom, które sprawdzają się w bankach, w tym na przykład protokół SSL z 256-bitowym kluczem i autoryzacja SMS, dlatego zostały wdrożone również na internetowych platformach wymiany walut. Aby zyskać gwarancję otrzymania wymienionej kwoty, przed dokonaniem transakcji należy sprawdzić, czy e-kantor posiada licencję KNF, weryfikuje zgodność danych, a także oferuje transakcje z pełnym pokryciem środków. Zainteresowanie i wzrost rynkiem wymiany walut w internecie wśród przedsiębiorców rośnie również dlatego, że transakcje cechują prostota i szybkość – walutę można wymienić o dowolnej porze, nawet w 15 minut.

Istotne jest także to, że wszystkie te transakcje można wykonać także z poziomu smartfona lub tabletu, gdyż najlepsze aplikacje mobilne posiadają wszystkie funkcjonalności strony internetowej. Co ciekawe, niektóre platformy wymiany walut oferują klientom biznesowym integrację systemów ich firm z API, co między innymi automatyzuje współpracę, pozwala wykonywać transakcje w czasie rzeczywistym oraz redukuje ryzyko błędu związane ze zmieniającymi się kursami. Dlatego też transakcje internetowe są coraz częściej najbardziej popularną formą wymiany walut wśród firm, których systematycznie rośnie umiędzynarodowienie, co pozwala kreować skuteczną strategię i przekłada się na ostateczny sukces firmy.


Bibliografia:
Xchanger, Trendy w wymianie walut on-line w Polsce, 2019. CurrencyOne,
Raport: Wymiana walut online coraz popularniejsza. Podsumowanie 2018 roku na rynku kantorów internetowych, 2018.
Next article