Skip to main content
Home » Kobieta w biznesie » Kobiecy sukces w męskim, inżynieryjnym świecie
kobieta w biznesie

Kobiecy sukces w męskim, inżynieryjnym świecie

Partner wydania:
Partner wydania:

Małgorzata Cieślik

Design Center Manager w firmie RAMIRENT

Ramirent jest największym w Polsce dostawcą innowacyjnych rozwiązań w zakresie wynajmu sprzętu budowlanego i rusztowań, ramirent.pl

Na rynku pracy rozróżnienie pomiędzy typowo męskimi branżami a kobiecymi coraz częściej się zaciera. Dzięki temu niezależnie od płci możemy realizować swoje cele zawodowe. Takim przykładem jest marka Ramirent, która będąc firmą budowlaną, daje wiele możliwości kobietom inżynierom.

Pani Małgorzato, pracuje pani w sektorze biznesu, który jest zdominowany przez mężczyzn. Jaką drogę pokonała pani, by osiągnąć sukces w tej branży?

Branża budowlana, inżynieryjna dawniej była uznawana za męską. Obecnie jednak pracuje w niej wiele kobiet i świetnie się w niej sprawdzamy. Jesteśmy pracowite, dobrze wykształcone, a przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowane. Co więcej, po wielu latach mojej pracy w branży budowlanej zauważam, że klienci chcą częściej ze mną współpracować. To daje mi niesamowitą satysfakcję z pracy i motywację do dalszych wyzwań w tej dziedzinie.

Co wyróżnia według pani firmę Ramirent?

W firmie Ramirent to, co najbardziej mnie urzekło, to realizacja ciekawych projektów. Dla przykładu – w nieodległej przeszłości przygotowywaliśmy rusztowanie na wieży widokowej na Śnieżniku, co okazało się niemałym, lecz satysfakcjonującym zadaniem. Drugą bardzo ważną kwestią było to, że mimo iż to duża korporacja, istnieje w niej możliwość wykazania się i realizacji własnych pomysłów, a każda inicjatywa jest mile widziana.

Czy w branży przyjaznej mężczyznom kobiety powinny przygotować się na jakieś przeszkody, trudności?

Według mnie przede wszystkim nie należy ulegać stereotypom. Nie można myśleć o kobietach jako o słabej płci. Dotyczy to zwłaszcza inżynierii, w której kluczowe znaczenie mają wiedza i doświadczenie. Jako kobiety jesteśmy doskonale przygotowane oraz zorganizowane, co ma kluczowe znaczenie w tej branży. Szczególne cieszy mnie to, że w środowisku budowlanym jest coraz więcej kobiet, które cechuje pasja oraz otwarcie na nowe wyzwania i chęć ciągłego doskonalenia.

Next article