Home » Mikrofirma » Mały van na wielkie potrzeby mikroprzedsiębiorców
mikrofirma

Mały van na wielkie potrzeby mikroprzedsiębiorców

van
van

Grzegorz Sawicki

Dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Vans w Polsce

Najnowszy kompaktowy pojazd dostawczy dopełnia portfolio Mercedes-Benz Vans i odpowiada na potrzeby bardzo różnych użytkowników, dlatego wierzymy w jego ogromny potencjał rynkowy – mówi Grzegorz Sawicki, dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Vans w Polsce.

Jaką rolę przewidział koncern dla Citana – najmniejszego pojazdu dostawczego Mercedes-Benz Vans?

To ma być przebój! A mówiąc serio, nowy Citan został zaprojektowany w taki sposób, żeby typowe cechy DNA marki Mercedes-Benz były w nim widoczne już na pierwszy rzut oka – dotyczy to i designu, i technologii. Od razu widać jego pokrewieństwo z większymi braćmi: Vito i Sprinterem, i to właśnie wyznacza mu rolę – kompaktowego vana w portfolio opartym na średnim i dużym pojeździe dostawczym. Vito i Sprinter od lat odnoszą sukcesy rynkowe i jesteśmy absolutnie przekonani, że Citan w nowej odsłonie również spełni, nawet z pewnym wyprzedzeniem, wszelkie oczekiwania odbiorców segmentu małych pojazdów dostawczych. Nowy Citan doskonale wpisuje się we wszystkie kluczowe trendy i wymagania dzisiejszej motoryzacji, dlatego uważamy, że klienci, którzy poszukują kompaktowego vana do celów komercyjnych, z pewnością wezmą go pod uwagę. Myślę, że ten model zawalczy o istotny kawałek rynku.

O jakich trendach przede wszystkim pan mówi?

Dziś liczą się elastyczność, wydajność, cyfryzacja, bezpieczeństwo, ekologia i komfort. We wszystkich tych obszarach Citan ma dużo do zaoferowania. Konstrukcja umożliwia wiele zastosowań w różnych biznesach, w segmencie zarówno transportu różnych towarów, jak i przewozu ludzi. Z punktu widzenia kierowcy samochód prowadzi się naprawdę komfortowo, o czym miałem okazję sam się przekonać. Jakość wnętrza, detale, takie jak m.in. wielofunkcyjna kierownica czy system multimedialny MBUX z dotykowym wyświetlaczem centralnym, ergonomiczne fotele – to wszystko są już standardy w Mercedes-Benz. Jeśli chodzi o łączność, wspomniany system multimedialny MBUX ze sterowaniem głosowym „Hej Mercedes” w połączeniu z usługami zdalnymi Mercedes me umożliwia zdalne zarządzanie pojazdem i wiele innych opcji ułatwiających pracę. W zakresie bezpieczeństwa, jak zwykle u nas, nie ma mowy o kompromisach, dążymy do standardów znanych z samochodów osobowych, Citan jest więc wyposażony w sześć lub, jak w Tourerze, nawet siedem poduszek powietrznych i liczne systemy wspomagające bezpieczeństwo. Wreszcie – do obecnie dostępnych silników benzynowych i wysokoprężnych jeszcze w tym roku dołączy wariant z napędem elektrycznym, tak więc każdy będzie mógł wybrać taki napęd, który najbardziej odpowiada jego potrzebom lub przekonaniom.

Za to wszystko trzeba jednak będzie pewnie słono zapłacić – czy Citan ma szansę konkurować z niżej pozycjonowanymi markami?

Zdecydowanie tak – zdajemy sobie sprawę z tego, że klienci szukają w tym segmencie samochodu użytkowego do pracy i koszty mają znaczenie. Mogę zapewnić, że Citan mieści się na dostępnej półce cenowej. Jednocześnie jednak zapewnia jakość typową dla marki premium. Poza tym wraz z zakupem Citana, klient wchodzi w świat Mercedes-Benz, co wiąże się z dostępem do wielu usług ułatwiających prowadzenie biznesu oraz sieci serwisowej.

Do kogo kierujecie najnowszy model kompaktowego vana?

Przede wszystkim do przedsiębiorców prowadzących małe i średnie firmy, serwisantów, usługodawców z branż od budowlanej po np. cash delivery, również dla flot. Ale także – w przypadku wersji Tourer – do wypożyczalni samochodów, firm świadczących usługi przewozu osób. Nawiązując do hasła promującego ten model – Citan oferuje gigantyczne możliwości.

Next article