Skip to main content
Home » Mikrofirma » Franczyza inna niż wszystkie, czyli jak to robi Carrefour
mikrofirma

Franczyza inna niż wszystkie, czyli jak to robi Carrefour

carrefour
carrefour

Bardzo często otwierając sklep pod franczyzowym szyldem, otrzymujemy tylko logo i towar. Sami musimy zabiegać o inne, niezwykle kluczowe w biznesie kwestie. Dlatego warto poszukać takiego partnera, jak Carrefour, który franczyzobiorcom pomaga kompleksowo.

Jak Carrefour pomaga przedsiębiorcom w trudnym procesie otwarcia sklepu?

W Carrefour franczyzobiorców nazywamy „Partnerami” nie jest to jedynie semantyka, ale oddaje charakter relacji na których opieramy model biznesowy. Franczyza odnosi sukces, gdy współpraca jest win-win dla wszystkich stron. Dlatego nasze zaangażowanie ma miejsce na wszystkich etapach: przygotowanie do otwarcia, pierwszy okres funkcjonowania w nowym modelu, współpraca bieżąca. Nasza ekipa fachowców wyspecjalizowanych w otwarciach nowych placówek wspiera właściciela w przygotowaniach do rebrandingu lub otwarcia zupełnie nowego sklepu. W zależności od wielkości i formatu adaptacja sklep trwa 1-4 tygodni. W trakcie tego procesu nasi ludzie jednocześnie zaczynają szkolić cały personel z zasad obowiązujących w danym koncepcie i obsługi systemów. Profesjonalizm i fachowość ekipy Carrefour były wielokrotnie doceniane przez naszych partnerów.

Intensywny proces dzielenia się wiedzą i doświadczeniem trwa również przez pierwszy tydzień po otwarciu, gdy pojawią się pierwsi klienci.

Po zakończeniu tego etapu kierownik sklepu może liczyć na stałe wsparcie managera regionalnego Carrefour. Na podstawie analiz i badań możemy na bieżąco sugerować, jak powinna być skonstruowana oferta i proponować jej modyfikacje. O tym, czy udaje nam się robić to skutecznie najlepiej świadczą opinie naszych partnerów, spośród których wielu przyznaje, że know-how Carrefour spowodował dużą ewolucję w ofercie ich sklepów

Lokalizacja to zysk – czyli jak dzięki wsparciu franczyzy możemy otworzyć sklep w miejscu potencjalnie niedostępnym dla mikrofirmy?

Osoby zainteresowane rebrandingiem swojego sklepu na Carrefour lub otworzeniem sklepu w nowej lokalizacji oferujemy wsparcie analityczne dla oceny potencjału lokalizacji pod kątem możliwości osiągnięcia rentowności. Ustalamy też zakres wsparcia w wyposażenie sklepu – w zależności od formatu i wybranego rodzaju umowy nasi franczyzobiorcy mogą liczyć nawet na pełne, 100-procentowe wyposażenie sklepu przez Carrefour. Jesteśmy pragmatyczni i elastyczni – dzięki temu można zindywidualizować asortyment sklepu i dostosować go nawet do przestrzeni, gdzie nigdy wcześniej nie było tego typu obiektu. Carrefour oferuje właścicielom elastyczność i multiformatowość zarówno w modelach sklepów, jak i wariantach ich prowadzenia.

Franczyza to nie tylko logo i towar – co jeszcze udostępnia przedsiębiorcy nawiązanie takiej umowy?

Carrefour wspiera franczyzobiorcę przez cały okres trwania franczyzy. Przekłada się to na sprawną reakcję w trakcie nagłych potrzeb biznesowych poprzez doradztwo opiekuna regionalnego, wartościowe szkolenia oraz system i sprzęt informatyczny.

Carrefour to duża, stabilna, rozpoznawalna na rynku marka. Jej nadrzędnym celem jest zysk franczyzobiorcy. Dlatego wspólnie z nim opracowuje strategię, daje wskazówki i poczucie bezpieczeństwa w różnych wymiarach. Każdy, nawet najmniej doświadczony w handlu franczyzobiorca może stworzyć dochodowy biznes.

Next article