Skip to main content
Home » Samochód w firmie » Firmy na porządnych oponach to klucz do sukcesu!
Samochód w firmie

Firmy na porządnych oponach to klucz do sukcesu!

Efektywność floty, bezpieczeństwo na drodze i oszczędności

Piotr Sarnecki

Dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO)

Współczesne przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że pracownicy są ich kluczowym zasobem, który napędza rozwój i sprawne funkcjonowanie firmy. Dostarczenie narzędzi pracy to oczywiście podstawa – ale zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy to szczególnie istotna kwestia. W przypadku flot samochodowych, menadżerowie muszą wykazać się troską o kierowców – a jednym z kluczowych aspektów zapewnienia im bezpieczeństwa jest odpowiedni dobór opon do samochodów pracujących we flocie.


Dlaczego wybór odpowiedniego ogumienia jest kluczowy dla flot firmowych?

Są cztery główne powody, dla których warto wybierać porządne i sprawdzone ogumienie do pojazdów służbowych:

bezpieczeństwo na drodze – to kwestia priorytetowa dla zapewnienia bezpieczeństwa kierowców.

efektywność paliwowa wydajniejsze opony pozwalają na obniżenie kosztów paliwa, co może wpłynąć na budżet floty – oszczędność to ok.0,6l/100 km.

wydajność opony są głównym źródłem przestoju pojazdów, co powoduje opóźnione dostawy i niezadowolenie klientów.

długość eksploatacji – wybór trwałych opon przekłada się na mniejsze wydatki związane z zużyciem opon – porządny zestaw może być stosowany na dystansie dochodzącym nawet do 70-80 tys. km.

– Opony odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. Nawet jeśli pojazd wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy elektroniczne, niewłaściwie dobrana lub źle serwisowana opona może narażać kierowcę na niebezpieczeństwo. Warto więc zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów – takich, jak pomiar grubości bieżnika, charakterystyka opony oraz parametry użytkowe. Te elementy stanowią punkt wyjścia do zapewnienia bezpieczeństwa kierowcom – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Next article