Projektowanie wymaga dużej kreatywności. Czy macie w pamięci jakieś szczególne podróże, które zainspirowały Was przy tworzeniu nowej kolekcji?

Podróże pomagają nam przede wszystkim nabrać dystansu , oddechu od tego co dzieje się na co dzień.  Są bezwzględnym elementem naszej pracy twórczej. Inspirują , wyciszają , dodają „skrzydeł”, pozwalają „uwolnić” się wenie twórczej. Mimo iż bardzo często związane są z naszą pracą ( poszukiwanie materiałów, dodatków itp.) są bardzo inspirujące.

Od najmłodszych lat rodzice pokazywali nam różne urokliwe miejsca na świecie -poznawałyśmy różne kultury. Obydwie mieszkałyśmy i studiowałyśmy za granicą /Blanka – Bologna, Zuzia- Berlin/. Nowy Jork, Tajlandia, Szwajcaria, Portugalia i wiele innych niesamowitych miejsc pomogły Nam w wykreowaniu naszej zawodowej, życiowej drogi twórczej. Zawsze chciałyśmy czuć się obywatelkami całego świata, dlatego inspiracji szukamy nie tylko tuż obok, ale nawet na przysłowiowym „drugim końcu świata”.

Działacie w różnych miastach, jaki jest Wasz ulubiony sposób przemieszczania się? Samochód, pociąg, a może samolot?

Zdecydowanie jest to pociąg jeżeli chodzi o nasze przemieszczanie się pomiędzy Poznaniem i Warszawą.  Czasem pojawia się kryzysowa sytuacja jak np. występ w telewizji o 8 rano podczas gdy w przed dzień mamy pokaz w innym mieście - wtedy w grę wchodzi samolot.

Dalsze podróże zawodowe, wakacyjne to również samolot - celem oszczędności czasu i chyba naszego wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa.

Czym się zajmujecie w trakcie  podróży jeżeli nie siedzicie za kierownicą? Projektujecie nowe ubrania, śledzicie trendy czy może jest to dla Was chwila relaksu i wytchnienia?

Śledzenie trendów, przeglądanie prasy modowej, wymyślanie nowych kreacji to dla nas czas relaksu, w codziennym biegu trudno znaleźć nam dwie, trzy godziny  totalnego wyłączenia, gdzie na spokojnie możemy o tym pomyśleć, także czas podróży to idealny czas na uspokojenie myśli i przelanie ich na papier.

Większość kobiet ma w swojej torebce kilka takich rzeczy, bez których nie rusza się z domu. Co jest dla Was niezbędne podczas podróży?

Od pewnego czasu bizuu ma w swojej ofercie torby, także przede wszystkim torby bizuu stały się naszym nieodzownym atrybutem, który towarzyszy nam w podróży. Na pewno jest jeszcze aparat fotograficzny - nigdy nie wiemy czy nie trafimy na jakąś inspiracje, która czasem może nie jest dosłowna, ale staje się motywem przewodnim naszej kolekcji. Poza tym notes i kolorowe pisaki do zapisywania pojawiających się nagle pomysłów.

Macie już swoje butiki w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, a także sklep online. Co dalej? Kolejne butiki w Polsce, a może międzynarodowa ekspansja?

Plany ekspansji są i zamierzamy je konsekwentnie realizować. Na pewno chciałybyśmy, aby Klientki w Polsce miały szerszy dostęp do naszych kolekcji.

Realizujemy także nasze marzenia dotyczące rynków zagranicznych, myślimy, że wisienką na torcie będzie butik Bizuu w Paryżu a pomiędzy… może nie zapeszajmy na razie…